Смачна, корисна і перспективна

 Смачна, корисна і перспективна

Чому ожина має всі шанси стати не менш популярною, аніж малина

Попри те що ожина в Україні досі вважається нішевою культурою, перспективи ця ягода має доволі великі. Так вважають не лише експерти ягідного ринку, а й ті, хто вирощує цю культуру й, відповідно, встиг оцінити її переваги на практиці. Адже ожина – культура відносно невибаглива. Натомість попит на неї стабільно зростає. «От хіба лохина ще кілька років тому біла такою популярною? Ні, про неї знали лише одиниці. А що зараз? Ось так буде й з ожиною!» – переконаний керівник і засновник ТОВ «Магістр Лайф» Іслам ГВАРАМАДЗЕ. Окрім вирощування зернових та вишневого саду, у цій компанії із Запорізької області особливу увагу приділяють роботі на ожинових плантаціях. Адже на ягоду є сталий попит, а її вирощування, за умови виконання чіткого алгоритму процесів живлення, догляду та захисту, якщо порівнювати з іншими ягідними культурами, значно простіше. Чому варто обирати саме ожину і завдяки чому ця ягода поступово набуває популярності, Іслам Гварамадзе розповів «Ягіднику».

ГОРІХОВІ МРІЇ ТА ОЖИНОВА РЕАЛЬНІСТЬ

Організовуючи у 2015 році ТОВ «Магістр Лайф», його засновник спочатку мав намір закласти горіховий сад. Вдалося знайти ділянку, яка підходила для вирощування багаторічних насаджень. Згодом на ній викорчували старий сад, підготували ґрунт для горіхової плантації. Однак перед тим, як придбати саджанці горіхів, Іслам Гварамадзе відвідав кілька конференцій, побував у Молдові, Польщі і врешті впевнився в тому, що зупинитися таки варто на ягідництві, а саме – зайнятися вирощуванням ожини.

Тож у 2017 році на плантації, де мали рости горіхи, заклали 17 гектарів ожини сорту Лох Тей. Згодом, 2019 року, сад поповнився 15 гектарами вишні, а через рік висадили ще 50 гектарів вишні. Що ж до ожинових насаджень, то в господарстві вирощують два сорти цієї ягідної культури – Лох Тей та Чачанська Бестрна. Утім, зупинятися на таких обсягах ягідівники не збираються: у планах – розширення ожинових насаджень, адже господарство орендує 200 гектарів землі.

– Малину вирощувати ми не можемо, оскільки наша плантація розташована практично на півдні України. Тим паче що свого часу спробували посадити малину і згодом переконалися, що для неї у нас надто спекотний клімат. Ожина ж почувається в таких умовах доволі добре. Поки що це все ще нішева культура, проте її вирощування набуває все більших обсягів. Тож думаю, що вже через 3–5 років вона нічим не поступатиметься малині. Саме тому маємо намір розширити насадження. На 150 гектарах ростиме вишневий сад, а решту – 50 гектарів – повністю засадимо ожиною, – розповідає Іслам Гварамадзе.

Ліцензію на сорт Лох Тей має ТОВ «Фру Тек», тому для майбутнього розширення площ цієї культури садивний матеріал мають намір закупити саме в цьому розсаднику, зауважує Іслам Гварамадзе. Щоправда, розширювати сортове різноманіття в госпо- дарстві не планують, прагнучи збільшити насадження сорту Чачанська Бестрна. Два сорти ожини цілком влаштовують ягідівників з півдня, оскільки це дає змогу забезпечити оптимальний процес збору врожаю. Ожину сорту Лох Тей починають збирати в липні, ягоду сорту Чачанська Бестрна – у третій декаді серпня.

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126, sad2017@ukr.net

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті