Скільки ягід імпортувала Україна за 8 місяців 2022 року?

 Скільки ягід імпортувала Україна за 8 місяців 2022 року?

За даними Державної митної служби, у січні-серпні 2022 року в Україну було ввезено агропродукції на 3977 мільйонів доларів. Це на 22 % менше, ніж за 8 місяців минулого року, повідомив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Богдан Духницький.

За його словами, основними постачальниками агропродовольчої продукції до України, як і зазвичай, є держави Європейського Союзу. Обсяги імпортних поставок з цього регіону становили 2176 мільйонів доларів, тобто майже 55 % усіх закупівель.

Товарна структура імпорту продовольчої продукції в Україну вже кілька років поспіль залишається без суттєвих змін. В нинішньому році зростання вартості закупівель фіксується лише щодо овочів та залишків переробної промисловості.

Найбільша частка закупівель зарубіжних продуктів харчування припадає на плоди та ягоди. Імпорт продукції цієї групи продуктів за 8 місяців поточного року становить 398 мільйонів доларів.

Читайте також: Українська малина «збила» ціну польської?

Журнал «Ягідник»

Останні статті