Скільки в Україні коштує обліпиха?

 Скільки в Україні коштує обліпиха?

З кожним роком обліпиха стає все більш популярною серед споживачів, оскільки з поширенням тренду на споживання фруктів та суперфудів, зростає попит і на ці ягоди. Саме тому вона стає економічно вигідною та, відповідно, цікавою культурою для виробників, зокрема, для українських ягідівників. Таку думку висловив головний агроном компанії «Еко-Парк» Федір Прима під час конференції FTrade Club Berries-2021 організованої проектом «АПК-Інформ: овочі та фрукти». Інформаційним партнером заходу став «Ягідник».

Аналізуючи ринок обліпихи в Україні, Федір Прима наголошує на тому, що він активно розвивається, адже кількість нових виробників і переробників постійно зростає. Це, відповідно, впливає і на ціни.

– Якщо ми говоримо про свіжу ягоду обліпихи на гілочках, то ціна на них може коливатися від 10 до 30 грн/кг. При цьому чищена ягода реалізується в діапазоні 30-40 грн/кг, а заморожена – від 40 і навіть до 100 грн/кг за умови, що обліпиха велика за калібром та якісна, – зазначає Федір Прима.

За словами експерта, основні ринки збуту обліпихи в Європі – Франція, Німеччина, Швеція та Італія. Окрім того, цікавим для виробників є ринок Канади, куди імпортують дуже великі обсяги ягоди.

При цьому для виготовлення й експорту замороженої обліпихи треба враховувати, що для цього потрібне шокове заморожування. Оптимальна відстань від місця збору до потужностей із заморозки повинна бути не більше 100 км, оскільки після збору ягоду потрібно заморозити впродовж 4 годин.

Нагадаємо, обліпиха має неабиякі перспективи на ягідному ринку.

Компанія з Чернігівщини вдвічі збільшить насадження лохини й обліпихи.

В Україні зростає попит на обліпиху: затребувані і ягоди, і саджанці.

Журнал «Ягідник»

Останні статті