Скільки країн світу імпортують малину?

 Скільки країн світу імпортують малину?

Учасникам ринку малини дуже важливо розуміти, що у світі не так багато країн імпортує заморожену малину. І це відбувається не через те, що вони самі її вирощують, а тому, що малина – це досить екзотична ягода для багатьох країн. Оскільки традицій вирощування та споживання малини немає у багатьох країнах, де клімат дозволяє обробляти цю ягоду, то й заморожену малину сюди не імпортують, повідомляє EastFruit.

Другий важливий аспект, який обмежує попит на заморожену малину, – це низький рівень розуміння переваг використання заморожених ягід, фруктів та овочів загалом у цілих країнах і регіонах.

– Під час наших торгових місій у країни ASEAN, перш за все в Малайзію та Сінгапур, ми виявили, що свіжа малина продається в роздріб і коштує близько $40 за кг, а в ресторанах у меню можна знайти смузі з малиною. Свіжа малина на полиці супермаркетів потрапляє зазвичай із Чилі чи США. А ось імпорту замороженої малини практично не було. Коли ми поцікавилися у рестораторів, де вони беруть малину для смузі, вони розповіли, що купують її у супермаркеті, заморожують у морозилці, а потім використовують для смузі! Вони були вкрай здивовані, коли дізналися, що заморожену малину, причому смачнішу, вони б купувати за $3-4 за кг, тобто у 10 разів дешевше!, – розповідає  економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАТ) Андрій Ярмак.

Відповідно, у світі є величезний потенціал для розвитку споживання замороженої малини як завдяки просуванню споживання замороженої продукції загалом, так і завдяки популяризації самої малини, вважає експерт. Адже більшість людей у ​​світі малину ніколи не пробували, а вона , як правило, подобається споживачам у смузі, у чаях, соку, молочних напоях, кондитерських і хлібопекарських виробах, і, звичайно, у свіжому вигляді.

Низькі глобальні ціни на заморожену малину в 2017-2019 роках допомогли зробити цей продукт популярнішим, і багато хто в цей період вперше спробував продукти з малиновим смаком. Це і стало основою для зростання обсягів споживання та цін на малину у 2021 році.

Тим не менш, наразі лише 12-15 країн у світі імпортує щорічно понад 10 тис. тонн малини, причому багато з них – для подальшого реекспорту. А понад 1 тис. тонн малини на рік купує лише близько 35 країн світу.

Нагадаємо, ВПЕРШЕ під час V Міжнародної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка: технології та інновації» відбувся конгрес із заморожування та холодної логістики ягід «Переробка та заморожування. Створення доданої вартості шляхом переробки ягід: різні бізнеси – різні можливості»!

Журнал «Ягідник»

Останні статті