Скільки коштує вирощувати лохину в Україні

 Скільки коштує вирощувати лохину в Україні

Директор ФГ «Грасс авеню» з Житомирської області Олег Воробйов, стверджує, що вирощування лохини – вимагає досить значних капіталовкладень, а ще терпіння та знань. Так, лише на закладання плантації лохини він витратив 1,38 млн євро, за 6 років на догляд — ще стільки ж. Плюс витрати на інфраструктуру, техніку. Холодильники його господарству обійшлися в 11 млн грн. Іще 500 тис. євро Воробйов планує витратити на сортувальну лінію. Про це фермер розповів у своїй колонці на AgroTimes.

Загалом господарство «Грасс авеню» вирощує 46 га лохини. Ягоду фермер продає на внутрішньому ринку під ТМ Starberries.

«Доводиться чути, що багато початківців хочуть зайти в ягідний бізнес. Тим, хто тільки планує це зробити, я раджу добре подумати. Ягідництво –– справа доволі витратна. Якби я шість років тому знав, у скільки вона обійдеться, то, мабуть, подумав би ще разів десять перед закладанням ягідної плантації», — розповів Олег Воробйов.

За підрахунками фермера на закладання кожного гектара лохини слід витратити не менше 30 тисяч євро. Фактично, щоб засадити 46 га лохиною, бізнесмен витратив 1,38 млн євро.

«Ягода лохина – вибаглива. Щороку на догляд: полив, живлення, обробку, прополювання тощо –– кожен гектар потребує ще десь 5 тис. євро», – підраховує Воробйов.

За шість років на догляд ним витрачено стільки ж, скільки й на посадку, разом понад 2,5 млн євро. І це не враховуючи витрат на інфраструктуру.

«Добре, що нам не довелося витрачатися на основну техніку, оскільки в нас уже був парк із 11 тракторів та інших машин», — зауважив Олег Воробйов.

У холодильник вже вкладено 11 млн грн, майбутня лінія сортування та пакування коштуватиме від 500 тис. євро.

І найголовніше, на думку фермера, при вирощуванні ягоди слід запастись терпінням. Адже урожай справа не одного року. Так, перші ягоди у «Грасс авеню» вродили тільки на четвертий рік. У 2018 році зібрали перші 40 тон, у 2019 – 113 тон.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *