Сік брусниці допомагає знизити підвищений тиск

 Сік брусниці допомагає знизити підвищений тиск

Знизити підвищений кров’яний тиск у гіпертоніків і покращити роботу судин допомагає сік брусниці, вважають вчені.

До такого висновку вони дійшли, коли провели дослідження на лабораторних щурах, які страждають на гіпертензію. Окрім цього соку, тваринам давали соки журавлини та чорної смородини як ті, які містяться поліфеноли, що знижують ризик серцево-судинних захворювань і позитивно впливають на серце. Та найкращим засобом для зниження тиску став сік саме брусниці. Адже він запобігав у гризунів експресії генів, пов’язаних із запаленням слабкого ступеня в аорті. Інші соки такого ефекту не дали.

Окрім здатності знижувати кров’яний тиск, ягода завдяки багатству речовин вважається загальнозміцнюючим засобом. Брусниця має унікальний склад і включає понад 70 корисних елементів. Це вітаміни груп B, C, E, A, а також марганець, калій, фосфор, залізо, клітковина, амінокислоти, мінерали, рослинні волокна і безліч інших корисних органічних сполук.

Тож ягода здатна допомагати очищати організм від зашлакованості, стимулює процес обміну речовин. Плоди в будь-якому вигляді вважаються відмінним дієтичним продуктом, який поліпшує роботу органів шлунково-кишкового тракту. Ягоди рекомендують вживати і якщо у шлунку низьке кислоутворення. Використовують їх і при розладі шлунка та діареї. Добре себе зарекомендували плоди при лікуванні подагри, ревматизму і захворювань нирок і сечового міхура. Вживають ягоди також при туберкульозі легенів.

Добре впливають ягоди брусниці на бадьорість організму. Також вони усувають головний біль. А ще сприяють лікуванню простудних, вірусних захворювань та відновлює імунітет: брусничний морс ефективний при лихоманці, оскільки добре втамовує спрагу при високій температурі.

Добовою дозою соку брусниці для дорослої людини є 400 мл. Рекомендують приймати по 130 мл тричі на день. Для поліпшення смаку соку можна розвести джерельною водою з додаванням чайної ложки бджолиного меду (за умов відсутності алергії).

Протипоказанням до вживання соку брусниці є гіпотонія, хвороби нирок, холецистит, а також можливі алергічні реакції на окремі компоненти рослини. Тому медики застерігають, що для позитивного ефекту слід вживати сік з дозволу спеціаліста та не припиняти прийом препаратів, які призначив лікар. Також варто враховувати, що корисним буде сік лише тих плодів, які росли далеко від виробництв, адже рослина здатна поглинати і найменші шкідливі елементи з атмосфери.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *