Шпакам на Закарпатті вдалося обійти захист ягідної плантації

 Шпакам на Закарпатті вдалося обійти захист ягідної плантації

На плантаціях лохини компанії «Агромікс Закарпаття», яке розташоване у Берегівському районі, шпаки обдурили встановлений захист з лазерних променів, які утворювали сітку над насадженнями. Зграя птахів сіла на краю поля і пішки, під сіткою прийшла до ягідних кущів, повідомляють в асоціації «Укрсадпром».

Так, один з партнерів «Агромікс Закарпаття» встановив на своїх насадженням систему лазерного захисту.

– Лазерні промені, перетинаючись один з одним над кущами, утворювали своєрідну сітку, яка мала б відлякувати птахів. Але в день збору врожаю, незважаючи на те, що лазерна сітка постійно була ввімкнена, ягід на кущах майже не було. Після достатньо тривалого й емоційного пошуку винних, передусім серед працівників підприємства, здогадалися подивитися камери спостереження, – йдеться у повідомленні.

Так, зазначається, що камера зафіксувала крадіжку лохини, яка відбулася напередодні. 

– Шпаки кружляли над полем, але не сідали на кущі, остерігаючись лазерних променів. Але зробивши декілька кіл, вони опускались на землю на краю поля і потім пішки заходили на територію ягідника під сіткою. Залишали поле, ситі та задоволені, так само пішки –, виходили з-під лазерної сітки і злітали вгору.

Читайте також: Запрошуємо до участі у Всеукраїнській науково-практичній благодійній конференції «Садівництво, ягідництво, овочівництво в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!»

Журнал «Ягідник»

Останні статті