Школярі в Україні споживатимуть більше ягід

 Школярі в Україні споживатимуть більше ягід

1 січня 2022 року завершився перехідний період з оновлення системи закупівель та освоєння нових технологічних карт. Це означає, що, починаючи з цього року, набрали чинності нові норми харчування в навчальних закладах, які передбачають споживання більшої кількості ягід, фруктів, круп і риби та натомість меншу кількість цукру та солі.

Оновлене меню для шкільних їдалень містить 160 страв. У ньому обмежили кількість солі та цукру, жирів рослинного й тваринного походження та субпродуктів. Натомість збільшили кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, свіжих овочів, ягід і фруктів.

Зокрема, всі шкільні заклади України зобов’язані збільшити кількість фруктів і ягід до 100 г на один прийом їжі. При цьому приблизно 75% продуктів у їдальнях мають бути рослинного походження – фрукти, ягоди, овочі, салати та злакові.

– Держпродспоживслужба контролюватиме впровадження нових норм і дотримання санітарних норм закладами освіти. Ця реформа дуже важлива, адже результати цієї реформи стосуються кожного з нас через здоров’я наших дітей, – зазначила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька. 

Читайте також: Секрет виробництва малинової пастили з Івано-Франківщини

Сектор садівництва – в пріоритетні держави на наступні роки

Журнал «Ягідник»

Останні статті