Що загрожує польській замороженій суниці?

 Що загрожує польській замороженій суниці?

Цінова конкурентоспроможність єгипетських заморожених продуктів стає все більш помітною на ринку замороженої суниці та загрожує позиціям Польщі, повідомляє www.sadyogrody.pl.

Як зазначила професор Інституту економіки сільського господарства та харчових продуктів Національного науково-дослідного інституту Польщі Божена Носецька, передусім, проблема полягає в тому, що польські виробники все частіше вирощують десертні фрукти.

«У нас досі немає хорошої різноманітності промислової суниці, тому починається серйозна проблема дефіциту сортів для переробки, – сказала Божена Носецька. – Ще однією проблема – зростання конкуренції на світовому ринку замороженої суниці, де нашим головним конкурентом є Єгипет. Польща експортує в середньому близько 100 тис. тонн замороженої суниці, при цьому Єгипет у 2018 році експортував 107 тис. тонн, а в 2019 році – близько 200 тис. тонн. До того ж Єгипет виділяється низькими цінами, якісною суницею для заморожування і починає витісняти нас з ринку як основного конкурента».

Єгипет експортує заморожену суницю переважно до Німеччини, Саудівської Аравії та Росії (зокрема, він значною мірою перебрав у Польщі російський ринок після того, як Росія запровадила ембарго на імпорт свіжих, заморожених і сушених садівничих продуктів з ЄС).

Окрім того, за словами Божени Носецької, збільшується експорт на світовий ринок і з України. Ціни, які пропонують українські виробники замороженої суниці садової, також нижчі, ніж у Польщі.

Нагадаємо, заморожена малина з України впевнено конкурує з польською.

Прогноз виробництва суниці садової в деяких країнах ЄС.

Олар Катерина

http://jagodnik.info

Останні статті

1 Комментар

Comments are closed.