Що з ціною на закарпатську суницю?

 Що з ціною на закарпатську суницю?

Цьогоріч сезон суниці садової розпочався з рекордно високих цін. Холодна і переважно похмура погода в Україні навесні спричинила затримку дозрівання ягоди, що, відповідно, вплинуло на її вартість. Так, на старті сезону, на початку травня, Україна була лідером за рівнем цін на суницю садову – понад 200 гривень! Але на початку цього тижня вартість цієї ягоди, вирощеної на Закарпатті, почала стрімко знижуватися – до 50 гривень за кілограм. Проєкт «Ягідник» вирішив дізнатися, яка зараз спостерігається ситуація з ціною на суницю садову та як закарпатські ягідівники оцінюють перспективи сезону-2023.

Так, за словами фермера з Закарпаття Руслана Гасанова, який вирощує суницю садову сортів Альба, Джолі, Клері та Корі на площі 7 гектарів, вартість цієї ягоди почала стрімко знижуватися, адже з’явилося дуже багато дрібних виробників, які вирощують ягоду на невеликих площах 10-30 соток:

– І вони не лише не цінують свою працю, а й збивають ціну нам, більшим фермерам. Але варто зазначити, що станом на сьогодні, 23 травня, ціна на суницю вже потрохи підвищується. Так, ми продаємо ягоду лише з поля, і її ціна становить 80 гривень за кілограм у тарі. Але якщо їдемо реалізовувати продукцію на базар, заздалегідь повідомляючи про це в групі в вайбері, то відразу дещо підвищуємо ціну на неї, бо на базарі не вистачає ягід.

Руслан Гасанов зізнається, що розвитком сезону суниці цього року він задоволений. Так, були несприятливі погодні умови і траплялися приморозки, але завдяки правильному та вчасному внесенню необхідних препаратів насадження вдалося захистити.

Читайте також: Вийшов друком новий випуск журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І.»

Українські ягідівники не готові чекати на якісний садивний матеріал

Журнал «Ягідник»

Останні статті