Що важливо знати при виборі саджанців суниці садової фріго?

 Що важливо знати при виборі саджанців суниці садової фріго?

Що таке суниця садова фріго та як її отримують? На це питання відповідають спеціалісти з компанії «Лотос К», які займаються продажем розсади суниці фріго.

Технологія фріго

У багатьох українських розсадниках садивний матеріал зазвичай отримують шляхом викопуванням розсади прямо з землі, тобто з голим коренем. Це називається відкрита коренева система (ВКС). Також у садових центрах продається розсада у горщиках, тобто з закритою кореневою системою (ЗКС). Однак прогрес не стоїть на місці, і на зміну традиційним методам приходять більш технологічні.

Розроблений новий спосіб, який поєднав у собі всі плюси ВКС і ЗКС, а також позбавив нас їхніх недоліків. І називається він фріго.

Як отримують розсаду фріго?

На селекційних станціях проводяться комплексні програми схрещування для отримання високоякісного садивного матеріалу, який відповідатиме високим смаковим і ростовим стандартам. Окрім того, майбутні маточники повинні бути здоровими та без шкідників. Такі вимоги – це гарантія отримання високоякісного маточного матеріалу. Сучасні селекційні програми обов’язково включають в себе методи отримання рослин in vitro, які гарантують безвірусність матеріалу та його однорідність. Досягти таких показників у ґрунті буває дуже складно та витратно. Після всіх необхідних лабораторних процесів проводять адаптацію та загартовування молодих маточних рослин у ґрунті, що дозволяє їм зміцнитися та наростити біомасу. Через кілька років отриману високоякісну маточну розсаду викопують, видаляють все листя і обробляють засобом від кореневої гнилі. Так одержують маточні рослини.

Безпосередньо сама технологія отримання розсади фріго включає висадку маточника і його сезонне розмноження. При цьому вкрай важливо не допускати цвітіння рослин, адже всі накопичені сили повинні бути спрямовані на формування нових дочірніх рослин. Наприкінці сезону отриману розсаду викопують і калібрують за класами, в’яжуть у пучки і переносять у холодильники, де температура тримається в межах -1,8–2,0 °С. Важливо, щоб у процесі такого зберігання підтримувалася стабільна постійна температура, адже навіть найменші її коливання здатні зіпсувати саджанці. Саджанці зберігаються у холодильнику до 9 місяців.

Вважається, що для висадки суниці фріго найбільш оптимальний ранньовесняний період. Зазвичай плодоношення настає через 40-60 днів залежно від обраного сорту. Використання різних сортів у поєднанні з різними термінами посадки дозволяє отримати врожай у заплановані періоди року, тобто у фермерів з’являється можливості для отримання позасезонної ягоди. Такий підхід може значно збільшити рентабельність вирощування суниці садової.

Цікаво? Звертайтеся за деталями!

Контакти:

Вул. І. Сулими 2, смт. Глеваха, Київська обл., Україна

+38 (044) 454 75 13, +38 (068) 608 83 38, +38 (073) 044 01 54

Оформити передплату  україномовного журналу «Ягідник», а також російськомовного у форматі PDF можна за телефонами:

Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46

Ірина Петронюк, тел..: +38 096 491 66 92

Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516

Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com

Ірина Калюжна, тел: +38 096 45 87 682

Журнал «Ягідник»

Останні статті