Сезон суниці у Польщі провалився?

 Сезон суниці у Польщі провалився?

Цього року ягідівники Польщі нарікають на невдалий сезон суниці та її неврожай, до того ж ягоди дуже швидко псуються. Це своєю чергою спонукає польських фермерів значно розширити штат сезонних працівників, що наразі зробити практично неможливо, повідомляє inpoland.net.pl.

Значною мірою ситуацію посилила спека, яка нещодавно почалася у країні. Фермери бояться, що зможуть зібрати лише половину з запланованого урожаю суниці садової.

Так, виробник Станіслав Вінярський з Коконіна в гміні Білини зазначає, що у 2021 році суниця садова вродила погано, і причина – багато заморозків. Коли ж розпочалася літня спека, то ґрунт пересох. Такі погодні контрасти негативно вплинули на урожай і загалом сезон суниці:

– На наших полях все пропало. Кущі почали сохнути, а ягоди суниці буквально варяться на грядках від високої температури. Урожайність дуже низька, – зазначає ягідівник.

На його думку, за оптимістичним припущенням, польські ягідники зберуть лише 50% того, що передбачали отримати.

Також важливу у загостренні ситуації зіграв і дефіцит робочих рук, і Польща неодноразово акцентувала на критичній нестачі сезонних працівників. Та зараз українських громадян менше, ніж у попередні роки, цікавить така робота.

Нагадаємо, польські фермери запрошують споживачів збирати суницю.

Польські ягідівники масово переходять на вирощування суниці садової в тунелях.

Прогноз: ціни на суницю садову в Польщі будуть високими.

Журнал «Ягідник»

Останні статті