Сезон малини стартував з низьких цін

 Сезон малини стартував з низьких цін

Збирати перші врожаї малини розпочали у низці регіонів, тому ціни на ягоди знизилися до 50-70 грн/кг, що в 1,6 разу нижче, ніж на початку сезону 2021 року. Експерти пояснюють це гарною погодою навесні, складнощами з логістикою заморожених ягід.

– Таку цінову різницю аналітики ринку пояснюють досить раннім початком сезону малини, а також сприятливими погодними умовами цієї весни. Старт масового сезону в західних і північних регіонах України поки не розпочався, а ціни на дрібні партії малини можуть бути в рази вищими, ніж у південніших областях, – зазначають аналітики.

Ще одним фактором низьких цін у цьому сезоні називають проблеми з каналами реалізації, адже через блокаду морських портів наразі практично немає можливості вивозити заморожену ягоду на експорт.

– Але при цьому оптові та роздрібні ціни на малину можуть відрізнятись у 2 рази, – застерігають експерти. – Така ситуація насамперед склалася через окупацію Херсонської області, виробники якої не можуть постачати свою продукцію на решту території України. Також важливу роль у різниці оптових та роздрібних цін відіграло стрімке подорожчання палива, а внаслідок значного збільшення витрат на логістику.

Читайте також: «Ягідник» № 2 уже вийшов друком!

Журнал «Ягідник»

Останні статті