Сезон лохини в Україні завершується

 Сезон лохини в Україні завершується

Сезон реалізації лохини в Україні вже завершується, а це означає стрімке зменшення пропозиції цієї ягоди на ринку, повідомляють аналітики проекту EastFruit. При цьому попит у цьому сегменті залишається досить високим, що дозволило українським виробникам істотно підвищити ціни на залишкові партії ягід.

Вже наразі більшість ягідівників пропонують до продажу залишкові партії лохини. При цьому активний попит і скорочення пропозиції дозволяють їм укладати угоди на більш вигідних умовах, ніж раніше. Зокрема, наразі виробники реалізовують цю ягоду за ціною 120-180 грн/кг, що в середньому на 26% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

За словами українських виробників, нинішнього року сезон продажів лохини в українських господарствах стартував у середньому на два тижні пізніше, що було пов’язано з несприятливими погодними умовами. При цьому сезон реалізації цієї ягоди вони завершують приблизно в ті ж терміни, що і минулоріч.

Незважаючи на подорожчання лохини в кінці сезону, наразі вести реалізацію українським виробникам цієї ягоди доводиться в середньому на 36% дешевше, ніж в аналогічний період минулого року. Таку цінову різницю ключові гравці ринку пов’язують зі збільшенням валового збору цього сезону.

Читайте також: Підсумки лохинового сезону: а що ж з цінами?

Олег Базюк, «Долина-Агро»: раджу обирати традиційні сорти лохини

Журнал «Ягідник»

Останні статті