Сезон лохини в Україні близький до завершення

 Сезон лохини в Україні близький до завершення

Сезон реалізації лохини в господарствах України вже близький до завершення, що тягне за собою досить стрімке скорочення пропозиції цієї ягоди на ринку, повідомляють аналітики проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Характерною особливістю даного сезону лохини стало значне зміщення термінів початку реалізації і закінчення, що обумовлено холодною і затяжною весною.

Варто відзначити, що зараз більшість українських садівників пропонують до продажу залишкові партії лохини. При цьому активний попит і скорочення пропозиції в даному сегменті дозволяють їм укладати угоди по 200-270 грн / кг ($ 7,19-9,70 / кг), при цьому ціни на лохину утримувалися на досить високому рівні протягом усього сезону.

«Поточний розвиток ситуації на ринку лохини в Україні, коли при щорічному прирості площ виробники збирають нижчий урожай, ніж роком раніше, дуже важко вважати оптимальним. Навіть в тому випадку, коли поодинокі господарства змогли заробити, при досить високому рівні цін на ягоду, більшість виробників лохини в поточному сезоні навряд чи змогли отримати хоч мінімальний прибуток »- прокоментував ситуацію Олександр Хорєв, керівник проекту« АПК-Інформ: овочі і фрукти » .

Варто зазначити, що лохина в Україні коштує в середньому в 1,6 рази дорожче, ніж в кінці сезону минулого року. Більш високий рівень цін на лохину в Україні в порівнянні з минулим роком обумовлений затримкою сезону дозрівання ягоди в середньому на 7-10 днів. Також, ще одним важливим фактором такої цінової ситуації, стали значні втрати, які понесли виробники даних ягід внаслідок весняних заморозків та інших природних катаклізмів.

Журнал «Ягідник»

Останні статті