Сезон лохини у Польщі буде складний?

 Сезон лохини у Польщі буде складний?

Ситуація на європейському ринку свіжої лохини залишається доволі складною через дуже обмежену пропозицію. Після великих обсягів, що безперервно надходили з Перу, а також подальшого зниження ціни, ситуація в цьому секторі змінилася.

Усе почалося з політичних протестів, що спалахнули в Перу та заблокували експорт лохини з цієї країни. Потік перуанських ягід різко скоротився, хоча сезон там ще у розпалі. Тепер основні обсяги лохини надходять на польський ринок із Чилі, а збір врожаю в Іспанії тільки починається, повідомляють аналітики проекту EastFruit з посиланням на сайт fresh-market.

Погода в Чилі в останній місяць не була оптимальною для вирощування лохини, та й в країні палають лісові пожежі. У січні на півдні Іспанії було холодно, і виробництво цих ягід значно постраждало. Як наслідок, відвантаження іспанської ягоди буде досить обмеженим.

Тільки за останній місяць відпускні ціни на імпортну лохину зросли в Польщі в середньому на 45%, і наразі ця ягода надходить у продаж по 50,00-60,00 злотих/кг ($11,53-13,83/кг). При цьому за рік відпускні ціни у цьому сегменті зросли в 1,5 раза.

У польському секторі виробництва лохини ведуться підготовчі роботи до нового сезону. Сезону, який обіцяє бути дуже складним з багатьох причин. По-перше, проблема різкого збільшення витрат за виробництво. Не менш важливою проблемою є нестача робочих рук, а також зростаюча внутрішня та зовнішня конкуренція. Площі вирощування цієї культури в Польщі з кожним роком зростають, і польській лохині стає все складніше конкурувати на міжнародному ринку.

З одного боку, іспанці, пік сезону яких зараз припадає на квітень-червень, прагнуть оновлювати сорти лохини, які вирощуються в країні, таким чином, щоб розширити це виробниче вікно та продовжити терміни експортної кампанії. З іншого боку, динамічне зростання виробництва лохини в Україні, і прогнози збільшення врожаю і зростання експорту даної ягоди в новому сезоні, навіть незважаючи на війну. Крім того, Україна наразі має більш легкий доступ до ринків ЄС.

Читайте також: Вина з лохини, жимолості та інших ягід

Журнал «Ягідник»

Останні статті