Сезон кавунів в Україні затримується

 Сезон кавунів в Україні затримується

Цьогоріч дозрівання баштанних культур, зокрема кавунів, розпочнеться з запізненням на кілька тижнів. Хоча перші кавуни на ринках уже є, проте вони вирощені під плівкою, повідомляє «Голос України».

Один із центрів баштанництва Таврії – це село Виноградове. Диню та кавун тут традиційно вирощує більше сотні родин, і навіть голова територіальної громади Сергій Шматенко з родиною обробляє власний баштан на чотирьох гектарах земельного паю. Та результати праці його та односельців не надихають:

– Щойно висадили кавуни, а настала холодна погода й зливи. Всі поля плавають, у низинах цілі озера утворилися. Тож перша посадка загинула, довелося її пересівати. Вдруге сходи з’явилися, але дощі, які випадали з небаченою для наших країв частотою, зволожили землю так, що на баштан і не пройдеш. Зараз саме час заводити туди культиватор, бо трава між рядками піднялася густо. Інакше ніяк, адже гербіциди ми принципово не використовуємо, і від бур’янів мусимо позбавлятися механічним способом. А як вчасно не позбавитися, то дика рослинність кавуни «задушить». Якщо пересівати баштан будемо змушені втретє, то вже й не знаю, коли з нього дочекаємося врожаю – хіба під кінець вересня, – каже Сергій Шматенко.

Нагадаємо, на Херсонщині створять кавуни, що не бояться ультрафіолету.

Перший урожай дині та кавуна на Одещині очікують вже у кінці червня.

Журнал «Ягідник»

Останні статті