Сезон чорної смородини в Польщі: високий попит і високі ціни

 Сезон чорної смородини в Польщі: високий попит і високі ціни

Виробникам чорної смородини цьогоріч не варто скаржитися на ціни на ягоди, адже вони вищі, ніж у 2020-му. Смородину охоче купують і промислові заводи, і споживачі, повідомляє sadyogrody.pl.

– Невеликі весняні заморозки трапилися якраз тоді, коли чорна смородина цвіла, тому вони трохи пошкодили кущі, – розповідає генеральний директор Національної спілки виробників соків Барбара Гроеле. Вона додала, що урожай смородини може бути дещо нижчим від очікуваного, до того ж спекотна погода не була сприятливою для ягід, які дозрівали та швидко опадали.

Цього року промисловість охоче купує смородину, оскільки немає запасів цієї ягоди. Зростанню попиту на них, вважає  Барбара Гроеле, сприяла епідемія Covid-19, яка змушує споживачів приділяти набагато більше уваги споживанню здорової їжі. Саме ці фактори спричинили високі закупівельні ціни цього року на рівні 4 злотих/кг. Однак виробникам варто бути обережними зі своїм виробництвом, адже висока закупівельна ціна спонукає ягідівників створювати нові насадження, і через можливе перевиробництво ситуація може змінитися.

У липні 2021 року ціни на смородину були вищими, ніж у попередньому році. За даними Міністерства сільського господарства Польщі, в середині липня ціни на чорну смородину коливалися в межах 3,8-4,14 ​​зл./кг (у 2020 році – 3,44-3,76 зл./кг).

Дані KOWR свідчать, що Польща – лідер у ЄС з виробництва чорної смородини, її частка становить  78%. Загальна площа насаджень цієї ягоди в Польщі сягає 43-44 тис. га.

Читайте також: ФГ «Мрачковські» вже збирає ранню смородину

Смородина: ставка на традиційну для України культуру

Журнал «Ягідник»

Останні статті