Сербія: ціни на малину значно зросли

 Сербія: ціни на малину значно зросли

За кілька днів до початку збору врожаю малини в Сербії місцеві покупці пропонували виробникам ціну в межах 280-320 динарів за кілограм традиційної ягоди, а також від 340 до 360 динарів за кілограм органічної, повідомляє jagodnik.pl.

Президент Асоціації виробників малини й ожини в Сербії Добрівоє Радович зазначив, що ціна на малину порівняно з минулим роком, коли вона становила близько 220 динарів за кг, зросла.

Найвищу ціну сербська малина мала в 2007-2008 роках, коли кілограм цих ягід, відправлених на заморожування за стандартом IQF, коштував від 2,4 до 2,7 євро. Приблизно такі ж ціни пропонуються на наразі, але, за словами представника сербських виробників, це лише номінальне вирівнювання. Насправді виробничі витрати зросли на кілька десятків відсотків, тому не можна стверджувати, що пропонована сьогодні ціна така сама, як 13-14 років тому.

Вартість малини зросла через зменшення пропозиції найбільших виробників у Чилі та Польщі, а в Сербії – через шкоду, спричинену несприятливими погодними умовами. За підрахунками, врожайність цієї ягоди у Сербії зменшиться вдвічі та становитиме близько 82 тис. тонн.

Однак, за словами експерта, це попередні прогнози, оскільки зараз оцінюються втрати від сильних штормів у важливих регіонах виробництва малини.

Нагадаємо, сербські виробники малини прогнозують високу вартість ягоди.

У 2020 році експорт сербських ягід і фруктів зріс на 19%.

Журнал «Ягідник»

Останні статті