Сектор садівництва – в пріоритетні держави на наступні роки

 Сектор садівництва – в пріоритетні держави на наступні роки

У Міністерстві аграрної політики вважають, що  фінансування на програму розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства необхідно збільшити до 1 мільярда гривень. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики Тарас Висоцький під час пресконференції «Державна підтримка суб’єктів господарювання. Аналіз за 2019–2021 роки».

За словами Тараса Висоцького, цьогоріч на забезпечення програми виділили 512 мільйонів гривень, але статистика свідчить, що попит на цю підтримку зростає:

– 326 підприємств подали заявку на державу підтримку, активно інвестують, створюють нові технологічні лінії, тому садівництво є пріоритетним на наступні роки, тому розглядаємо навіть збільшення фінансування до 1 мільярда, адже бачимо, що попит на це є, – зазначив заступник міністра.

Окрім цього, у 2022 році заплановано додати до програм державної допомоги сільгоспвиробникам програму аграрного страхування. Про це під час пресконференції сказав Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко:

– Окремо на 2022 рік заплановано впровадження агрострахування, яка передбачає компенсацію до 60% страхового платежу.

Він зазначив, що ця програма забезпечить сталий розвиток тих регіонів, де сьогодні найбільше відчуваються глобальні зміни клімату.

Нагадаємо, що програма передбачає компенсацію таких витрат:

  • саджанці, шпалера, краплинне зрошення;
  • техніка, механізми й обладнання;
  • нове будівництво та реконструкція холодильників, цехів первинної переробки, об’єктів із заморожування;
  • придбання ліній товарної обробки плодів та ягід, автоматизованих ліній з висушування плодів, ягід та хмелю, ліній з переробки власно вирощених плодів, ягід та технічних сортів винограду, техніки й обладнання для проведення технологічних операцій.

Читайте також: Роман Лещенко: «Підтримка садівництва – пріоритетна для Мінагрополітики»

Україна повинна стати основним світовим експортером органічної продукції, – міністр агрополітики Роман Лещенко

Журнал «Ягідник»

Останні статті