Секрети успішного вирощування лохини в Німеччині від родини Ляйтке

 Секрети успішного вирощування лохини в Німеччині від родини Ляйтке

Іноді, аби ефективно поділитися досвідом, журналісти «Ягідника» не просто пишуть про ведення ягідного бізнесу, а й стають частинкою цього захопливого механізму. Влітку 2021 року Дарія Борисович провела півтора місяці у Німеччині, працюючи на підприємстві з вирощування лохини, що належить Дітмару Ляйтке. Як журналістка, вона змогла поспілкуватися з керівником підприємства та проаналізувати, наскільки прибутковим є цей бізнес у німецьких реаліях. Відтак, ділиться цим досвідом із читачами «Ягідника».

У Німеччині добре знають, що виробництво лохини може бути прибутковою галуззю ягідного ринку, однак лише за умови правильного догляду. Вибагливість цієї культури створює чимало перешкод фермерам на шляху до високої врожайності: відповідність ґрунтів, добір добрив і препаратів для боротьби з хворобами та шкідниками, відповідність технологій збору, сортування, переробки, а ще – готовність до того, що негода може звести нанівець зусилля усього сезону.

Родина Ляйтке спеціалізується на вирощуванні лохини з 1970 року. Враховуючи вдале розташування підприємства, – у Нижній Саксонії, де знаходиться понад 2/3 виробників лохини у Німеччині, – їхній бізнес активно розвивається впродовж десятиліть. Теперішній власник господарства Дітмар Ляйтке успадкував цю справу від своєї бабусі та батьків і змалечку знає усі тонкощі й технології вирощування цієї ягоди:

– Ми починали вирощувати лохину з сіянців, тобто кожна рослина була індивідуальною. Але з 1980 року розмножували односортні насадження шляхом живцювання. Нині ми вирощуємо лохину приблизно на 30 га. Це середня площа подібних насаджень у Німеччині.

Розташовані плантації поблизу містечка Швармштадт, за 50 км на північ від Ганновера. Це – лісиста місцевість, де вирощують лохину ще декілька фермерських господарств.

У Німеччині досить складна процедура отримання землі для вирощування лохини. Новачкам нерідко доводиться створювати плантації, вирощуючи лохину в малооб’ємній культурі – великих контейнерах чи мішках. Однак, таке вирощування дуже дороговартісне й малоефективне через нижчу силу росту рослин. В іншому випадку землю можна отримати лише шляхом купівлі чи оренди.

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату  україномовного журналу «Ягідник», а також російськомовного у форматі PDF можна за телефонами:

Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46

Ірина Петронюк, тел..: +38 096 491 66 92

Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516

Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com

Ірина Калюжна, тел: +38 096 45 87 682

Вартість передплати журналу «Ягідник» становить 650 грн, російськомовної версії у форматі PDF – 25 (без урахування комісії банку)

Директор проєкту: Надія Ящук, співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net

Автор ідеї – Катерина Конєва, шеф-редактор/ співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел..: +38 067 238 18 51 kateryna.koneva@gmail.com

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті