Секрети королеви ягід – суниці садової

 Секрети королеви ягід – суниці садової

З давніх-давен суниця садова була і залишається улюбленицею серед різноманіття ягід. За смакові властивості, широке розповсюдження та використання в народі її називають королевою. Але, як і будь-яка садова культура, вона має свої секрети. Користуючись знаннями та багаторічним досвідом, хочу поділитися з вами, шановні читачі, інформацією, яка, сподіваюся, допоможе наблизитися до заповітної мрії виробника, а саме – отримати щедрі врожаї високої якості.

З ЧОГО ПОЧАТИ ВИРОБНИКОВІ, КОТРИЙ ХОТІВ БИ ЗАЙМАТИСЯ ВИРОЩУВАННЯМ СУНИЦІ САДОВОЇ?

Сучасний ринок диктує свої вимоги до якості продукції. Щоб отримати високу ціну і мати змогу продавати продукцію не лише на оптових чи місцевих ринках, потрібно обирати високоврожайні сорти, які мають ягоди, привабливі за зовнішнім виглядом, транспортабельні та лежкі. А для того, щоб покупець захотів повернутися до вас знову, ваша ягода повинна бути смачною і безпечною для здоров’я. Якщо ви маєте продукцію високої якості, але не маєте власної торгової марки, то як покупець роз-
пізнає вашу продукцію серед іншої?

ЗНАЙОМСТВО З КУЛЬТУРОЮ. ВИМОГИ ДО УМОВ ВИРОЩУВАННЯ

Ґрунти: найкращими є супіщані, легкосуглинкові ґрунти, з реакцією ґрунтового розчину (рН) 5,5 – 6,5 та ЕС 0,4–0,6.

Херсонщина вирощує суницю на піщаних ґрунтах, витрачаючи при цьому багато води і високі норми добрив. Вода для зрошення тут часто з високим вмістом натрію, хлору та гідрокарбонатів, тому потребує підкислення, навіть якщо рН у межах 7.

Ґрунти Дніпропетровщини – це переважно чорноземи з вмістом глини більш як 40%. Вода в цьому регіоні також не найкраща: ЕС (концентрація солей) часто межує з критичними значеннями і сягає 1.

Урожайність суниці садової, яку нам вдалося отримати на Херсонщині в 2020 році, становила більш як 20 т/га, а окремі сорти, як-от Раміна, в тунелях дали 37,5 т/га. Дніпропетровщина зібрала торік 17 т/га, а в цьому році – 15 т/га органічних ягід суниці садової. Лімітуючим фактором, насамперед, є якість води.

Для промислового вирощування суниці в цих регіонах я раджу обирати літні сорти, для Херсонщини – надранні. Наприклад, 2019 року ми отримали перший збір суниці в зимовій теплиці з обігрівом та досвічуванням у Київській області 10 квітня, в той час коли Херсонщина почала збирати ягоду в тунелях без обігріву. І зрозуміло, що собівартість отриманої продукції при цьому буде різною.

Ремонтантні сорти в південних регіонах потерпають від повітряної посухи, яка спостерігається в літній період.

Практичні рішення: на піщаних ґрунтах поливайте рослини часто, але невеликими об’ємами, що дозволить підтримувати оптимальну вологість без різких коливань. Добрива даються з кожним поливом невеликими порціями. Технологія вирощування прирівнюється до гідропоніки.

Навпаки, на важких глинистих ґрунтах поливи роблять більш об’ємні раз на один чи два дні. Не накривайте важкі ґрунти плівкою, особливо якщо маєте погану воду для поливу. Для цього краще використовувати тканину, яка пропускає повітря та дощову воду.

Анна ЛУЦЬКО, агроконсультант

Продовження читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті