Секрети королеви ягід, суниці садової

 Секрети королеви ягід, суниці садової

Підбиваючи підсумки року, виробники традиційно обговорюють причини невдач і низьких врожаїв, або ж утрати. Щоразу порушують тему зворотних заморозків та проливних дощів, недостатності трудових ресурсів тощо. Вирощуючи суницю у відкритому ґрунті, ви щоразу ризикуєте потрапити в немилість до природи, частково чи повністю втрачаючи у якості й кількості. Одним із варіантів уникнення таких небажаних ризиків є закритий ґрунт. Для розвинутих країн він уже став сьогоденням, а для України, сподіваюсь, це – недалеке майбутнє.

ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ ВИРОЩУВАННЯ СУНИЦІ У ВІДКРИТОМУ ҐРУНТІ

Вирощування суниці у відкритому ґрунті більш привабливе через відносно меншу вартість закладання плантації, невеликі витрати на догляд за нею, можливість механізувати більшість виробничих процесів і використовувати атмосферні опади. Але поряд з тим виробничі процеси і в підсумку якість ягоди залежать від погодних умов. Є великий ризик захворювань ґрунту через недотримання сівозміни, перед фермерами постають проблеми з бур’янами, необхідно залучати значний людський ресурс (переважно для збирання врожаю). У безсніжні зими можливе підмерзання генеративних бруньок. Весною квіти часто пошкоджуються короткочасними заморозками. Ми часто втрачаємо керування врожаєм у відкритому ґрунті через надмірні опади.

Тож високі ризики під час вирощування суниці у відкритому ґрунті змусили виробників шукати альтернативні способи господарювання. Найпростіші системи під накриттям – це накриття ділянки нетканим матеріалом білого кольору (спанбондом) суцільним масивом, закріпивши кінці тканини невеликими мішечками з піском. У такий спосіб рослини захищають від заморозків -1…-3 °С і отримують продукцію на 4–5 днів раніше, ніж зазвичай. Таку технологію часто можна побачити на Закарпатті.

Херсонщина ж полюбляє робити мінітеплички над кожним рядом. Таким чином рослини отримують захист від заморозків -3…-1°С і на 10 днів прискорюється дозрівання ягід.

В Європі поширене вирощування суниці під легким накриттям (під так званими козирками) на стелажах. Козирки – більш досконале та дорожче накриття, але, порівняно з Польщею чи Нідерландами, широкого використання в Україні поки що не мають. Вирощування в такий спосіб значно підвищує ефективність виробництва за рахунок використання меншої кількості трудових ресурсів, високої ефективності збору ягід вищої якості.

Анна ЛУЦЬКО, агроконсультант

Продовження статті читайте у друкованому журналі “Ягідник”.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті