Садівник з Хмельниччини вирощує в саду гігантське гумі

 Садівник з Хмельниччини вирощує в саду гігантське гумі

Гумі – поки що нішева та малопоширена ягідна культура, яка, однак, вже завоювала серце багатьох садівників і споживачів. Гумі (маслинка багатоквіткова, лох багатоквітковий) – це ягідний чагарник або невелике дерево, найближчий родич обліпихи, яке сильно відрізняється від неї і за зовнішнім виглядом, за смаком. Садівник-селекціонер з Кам’янця-Подільського В’ячеслав Францішко вирощує у своєму саду різні сорти, зокрема і гумі гігантське, ягоди якого у 10-20 разів більші за звичайні. Детальніше про цю культуру й унікальні сорти він розповів в ексклюзивному коментарю проєкту «Ягідник».

– Гумі – це цікава культура з родини обліпихи. Вона поки що малопоширена, але я працюю в цьому напрямку. Двоє моїх наставників передали мені деякі зразки цієї культури, дуже унікальні та цікаві, і я їх розмножую, щоб зберегти, – каже садівник.

Читайте також: Бізнес-тур на ягідні плантації компанії «Грасс Авеню»

Окрім того, В’ячеслав Францішко має у своїй колекції в’єтнамський зразок з цієї родини гумі.

– Якщо ягоди гумі, яке росте зараз у наших садах, мають вагу 1,5 грама, то ягоди цього сорту у 10-20 разів більші! Загалом він росте у вигляді дерева у тропічному кліматі. У своєму саду я його висадив 5 років тому, він досить гарно адаптується, але в наших умовах дає дещо менші плоди, але все одно як мінімум в десять разів більші, ніж звичайне гумі. Тому, я вважаю, що в цієї культури надзвичайно великий потенціал, – каже садівник.

За словами В’ячеслава Францішка, агротехніка вирощування гумі не складна. Рослина любить сонячні, захищені від вітру місця, але й чудово витримує напівтінь. Перші два роки рослину бажано прикривати на зиму. Для цього її треба пригнути до землі (пластика куща дозволяє це легко зробити), причепити дротом та накрити легким укриттям, наприклад мішком з-під цукру, а в місцях, де немає сніжного покрову, – чимось більш теплим, приміром  агроволокном).

– Коренева система рослини поверхнева, тож мульчування їй піде лише на користь. А ще гумі – дуже корисна рослина для ґрунтів. Колонії бактерій на її корінні збагачують землю азотом. Крім цього, ця культура ще й прекрасний медонос, – розповідає В’ячеслав Францішко.

Читайте також: Незважаючи на війну, Україна оновила рекорд експорту малини

Журнал «Ягідник»

Останні статті