Ринок замороженої продукції в Україні та його перспективи

 Ринок замороженої продукції в Україні та його перспективи

Упродовж останніх років експерти плодоовочевого ринку наголошують на перспективності розвитку заморожування ягід, фруктів чи овочів. Журналісти видання «Садівництво та Овочівництво. Технології та Інновації» дізналися про особливості заморожувального бізнесу, про те, як правильно повинен відбуватися процес заморожування плодоовочевої продукції у флюїдизаційних тунелях для заморожування фруктів та овочів тощо.

РИНОК ЗАМОРОЖЕНОЇ ПРОДУКЦІЇ В УКРАЇНІ: ЩО ЗМІНИЛОСЯ?

Якщо аналізувати ситуацію на ринку замороженої продукції, то в сезоні 2022 року кількість продукції, робота підприємств та асортимент майже не змінилися. Головна причина цього полягає в тому, що основні компанії з переробки та заморожування ягід розташовані на заході та в центрі України, де ситуація не така складна, як у східних чи південних областях. Тому сезон заготівлі пройшов досить вдало. Було заготовлено значні обсяги замороженої продукції. Та оскільки європейські компаній не були впевнені щодо початку нового сезону в Україні, то багато продукції вони купили заздалегідь. Це вплинуло на об’єми експорту з України в новому сезоні. Крім того, рівень споживання продуктів харчування через високі минулорічні ціни на сировину, а також здорожчання впав на 30–40 %.

Враховуючи це, все одно можна стверджувати, що напрямок заморожування продукції має неабиякі перспективи. Адже, незважаючи на певне скорочення споживання, люди їдять і будуть їсти. Так, на думку фахівців, нас чекає досить складна зима через невизначеність та очевидні наслідки війни, але є високий відсоток ймовірності, що в подальшому люди все-таки повернуться до того рівня споживання, який був раніше.

Щодо перебоїв з електропостачанням в усіх регіонах України, то ситуація складна, але контрольована. По-перше, холодильники, незважаючи на відсутність електроенергії, декілька днів можуть тримати температуру на певному рівні. А по-друге, майже всі серйозні заморожувальні підприємства України оснащені потужними генераторами. Тому працювати, звичайно, стає складніше, але не менш реально.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАМОРОЖУВАННЯ: ЯКІ ТЕНДЕНЦІЇ НАЯВНІ ЗАРАЗ?

Якщо аналізувати методи заморожування плодоовочевої продукції, то найкращий варіант – шокове заморожування. Його переваги полягають у тому, що під час такого заморожування ретельніше очищається продукт і довше зберігається його температура. Статичне заморожування можна використовувати для ягід, фруктів та овочів, які не потребують попереднього миття. А в тунелях шокового заморожування можливо використовувати помиті плоди.

Як свідчать дані статистики, саме малина в нас займає найбільшу частку з-поміж усіх заморожених ягід. Так, щорічно в Україні заморожується близько 30 тисяч тонн цієї ягоди. На другому місці після малини – дикоросла чорниця, якої щорічно заморожують як мінімум 20 тисяч тонн. Водночас найбільше цієї ягоди збирають і заморожують на Поліссі – у Волинській, Рівненській і Житомирській областях. Після малини та чорниці провідні позиції посідають ще й ожина та суниця садова.

Продовження статті безкоштовно читайте в журналі «Садівництво та Овочівництво. Технології та інновації» № 4-5 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2023 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник», «Садівництво і Виноградарство. Т.І.», «Напої. Технології та Інновації»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті