Розсадник «Подільські саджанці»: попит на садивний матеріал є!

 Розсадник «Подільські саджанці»: попит на садивний матеріал є!

Нинішня складна ситуація в Україні змінила плани багатьох виробників. Але незважаючи на труднощі, компанії намагаються дотримуватися заданого курсу та продовжують свою роботу. Про те, як працює розсадник нішевих культур «Подільські саджанці» з Вінниччини в умовах війни, ексклюзивно «Ягіднику» розповів директор підприємства Дмитро Ріпан.

– Наразі ми вирощуємо саджанці лише обліпихи, але цього року плануємо реєстрацію сортів шипшини, аронії, ірги, хеномелесу (японської айви) та шепердія, – зазначає Дмитро Ріпан. – Працювати зараз складно, адже в країні війна. При цьому наше підприємство досить молоде, ми поки що перебуваємо на стадії вкладання фінансів. Загалом на цей рік ми планували закласти певну кількість саджанців, але зменшили її майже в три рази.

Фермер розповідає, що в розсаднику триває висадка обліпихи. Розмножують цю культуру там як здерев’янілими, так і зеленими живцями. При цьому висадка здерев’янілих живців відбувається за певних погодних умов, які нещодавно вже настали.

– Запити на садивний матеріал від виробників були ще з минулої осені. Загалом ми працюємо за такою схемою, коли весною укладаємо контракти, отримуємо передоплату в розмірі 30 % і закладаємо ту кількість саджанців, яку нам замовили. Цього року, звичайно ж, ніхто ніяких передоплат не робив, але люди все одно цікавляться садивним матеріалом. При цьому завжди були активними та досі залишаються такими роздрібні покупці, зокрема садівники-дачники, які готові вже і зараз уже купувати невеликі партії саджанців, каже директор розсадника «Подільські саджанці».

Оксана МАРЧУК

Читайте також: У Казахстані пропонують врожай обліпихи скошувати

Журнал «Ягідник»

Останні статті