Rosana Biological Solutions: досягнення та робота в умовах воєнного часу

 Rosana Biological Solutions: досягнення та робота в умовах воєнного часу

Компанія Rosana Biological Solutions увійшла в 2022 рік із великими планами на майбутнє та обґрунтованими надіями на розширення діяльності. Вже понад 25 років колектив фахівців працює в аграрній сфері, зокрема в галузі біологічного захисту рослин та науково-технологічного супроводу вирощування різних культур закритого і відкритого ґрунту. Цього часу було достатньо, щоб здобути вагомий досвід та репутацію на ринку, що логічно привело до партнерства із всесвітньо відомою компанією Koppert (Нідерланди). Починаючи з 2009 року, Rosana Biological Solutions спільно з Koppert почала працювати над розвитком біологічного захисту рослин, комерційного запилення джмелями та впровадженням стимуляторів і препаратів природного походження в Україні. Детальніше про спільні досягнення української і нідерландської компаній – у цій статті.

Протягом останніх років компанія Rosana вибудувала стратегічне партнерство з польським виробником добрив Microlife. Напевно, вже всім став відомим препарат на основі кальцію Calibre, особлива формула якого вже продемонструвала позитивні результати в Україні.

Досвід компанії Rosana у вирощуванні квітів привів до встановлення партнерських стосунків з одним із лідерів у постачанні цибулин та насіння квітів у світі – нідерландською компанією P. Aker. Тюльпани від P. Aker цінують за їхню високу якість, вони стали звичними на українському ринку, де їх представляє Rosana Biological Solutions.

Вели також переговори з кількома іншими потужними виробниками препаратів та технологічних рішень для рослинництва з Європейського Союзу щодо дистрибуції їхньої продукції на українському ринку. Все це, традиційно, супроводжувалось стажуваннями та постійним вдосконаленням знань і досвіду фахівців Rosana, які й передавались клієнтам.

Перед 24 лютого 2022 року компанія Rosana була сповнена надій та планів. У розпалі був тепличний сезон, склади компанії були заповнені вуликами з джмелями-запилювачами, а літаки щотижня приносили до Борисполя на своїх крилах комах для біологічного захисту. На жаль, зручність розташування офісу та складів компанії поруч із транспортними артеріями на заході столиці швидко були поставлені під сумнів через реалії агресії, яка сунула на Київ саме з того напрямку.

Компанія Rosana постачала продукцію й надавала послуги в усіх регіонах України. Їхні джмелі працювали всюди – від Станиці Луганської до Ужгорода і від Ізмаїла до Чернігова. Звичайно ж, як і для кожної компанії, яка працює в загальноукраїнському масштабі, надзвичайно відчутним є неможливість працювати на тимчасово окупованих територіях. Херсонщина, Запоріжжя, Луганщина, Донеччина є регіонами, яким у компанії приділяли велику увагу, й вони відповідали суттєвим відсотком продажу. Там і досі перебуває багато друзів та колег.

Безумовно, фізичні втрати Rosana Biological Solutions складно порівняти із втратами багатьох з її клієнтів. Хоча деякі об’єкти компанії дещо постраждали під час бойових дій на Київщині, але фермери Півдня, Сходу, Чернігівщини, півночі Київщини, які роками співпрацювали з компанією Rosana, зазнали значно більших втрат. Знищена техніка, будівлі, плантації, теплиці, наслідки розташування позицій окупантів на полях – це жахіття, з якими зіткнулися колеги. Важко буде відновитися виробникам квітів: через руйнування теплиць фактично повністю втрачений сезон квітів на зріз, оскільки основний попит на них традиційно в березні.

Суттєвим викликом для компанії стали проблеми з логістикою. Значну частину комах та іншої продукції, яку імпортувала Rosana Biological Solutions з виробничих потужностей в Європейському Союзі, транспортували авіацією. Це було припинено 24 лютого. І хоча альтернатива у вигляді автомобільного транспорту була, ця опція пережила й досі переживає складні часи. Брак водіїв, вантажівок, пального, складнощі з перетином кордону – це все реалії сьогодення.

Практично весь автопарк компанії передали для потреб фронту. Спеціально обладнаний рефрижераторний автотранспорт, який упродовж попередніх років возив джмелів та комах-ентомакарифагів, із перших днів повномасштабної війни доставляє продукти харчування для наших захисників. Спочатку – на Київщині, а потім і в інших, іноді найгарячіших, місцях. Це рішення компанії було цілком свідомим і добровільним, хоча в нинішніх умовах значно ускладнює логістику й змушує звертатись до зовнішніх перевізників.

Більшість закордонних партнерів Rosana Biological Solutions – компанії з Королівства Нідерландів. Роки співпраці в бізнесі й людського спілкування, численних взаємних візитів дозволили вибудувати хороші стосунки. Тому й не дивно, що позиція компаній-партнерів загалом та їх співробітників зокрема з першого дня полягала в підтримці України у війні з агресорами.

Ще в березні вдалося відновити постачання продукції Koppert (Нідерланди), насамперед, джмелів-запилювачів, із виробничих потужностей у Європейському Союзі. З першої ж поставки практично всі вантажівки супроводжує гуманітарний вантаж, який направляє партнер – компанія Koppert. Такі вантажі комплектує не лише компанія-партнер, а й прості співробітники Koppert і територіальні громади, де розташовані виробничі об’єкти Koppert. Після перетину кордону гуманітарні вантажі (медичні товари, продукти харчування, одяг) транспортом Rosana Biological Solutions доставляються в підрозділи та місця, в яких є необхідність у відповідний момент.

Воєнний час спричинює невпевненість у майбутньому, певну обережність у деяких кроках. Серед агровиробників це обмежене використання інноваційних продуктів для сервісу рослин. Як наслідок – нижча врожайність та якість плодів і, відповідно, нижчі доходи. З іншого погляду, деякі власники бізнесу й агрономи дотримувалися політики мінімізації витрат на захист рослин, запилення, додаткове живлення необхідними мікроелементами і до 24 лютого. Вони продовжували такий підхід і в поточному сезоні, й уже можуть спостерігати його негативні наслідки. Хоча нескладні підрахунки демонструють, який помітний економічний ефект має використання того чи того препарату або агротехнології. Особливо відчутний цей ефект у ягідництві, садівництві, тепличному господарстві. Приємно, що підприємства та фермери, які стежать за світовими тенденціями у рослинництві, не стали зраджувати собі й дотримувались інноваційного підходу й цьогоріч. Це показало результат і допомогло залагодити ризики важкого року.

Відновлення триватиме довго. Хоча робота в північних областях, які лише один місяць перебували в окупації, частково вже розпочалася, до минулорічного стану ще дуже далеко, та й небезпека не зникла. Що й говорити про області на півдні і сході країни!..

Робота задля відновлення економіки, гарантування продовольчої безпеки – це спільна справа всіх представників галузі, учасників ринку. Повноцінними ж вони зможуть стати лише після перемоги. І саме для цього ми докладатимемо всіх зусиль.

Контакти: ТОВ «Росана» – офіційний дистриб’ютор компанії Koppert в Україні. 04128, а/с 10, Київ. E-mail: rosanabio@ukr.net, +38 (050) 705-06-44, +38 (097) 382-46-04

Безкоштовно завантажити випуск журналу «Ягідник» № 3 можна тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті