Роман Лещенко: «Підтримка садівництва – пріоритетна для Мінагрополітики»

 Роман Лещенко: «Підтримка садівництва – пріоритетна для Мінагрополітики»

Вчора, 29 жовтня, на Вінниччині пройшов перший день міжнародної науково-практичної конференції «Технології та інновації: від землі – до готового продукту. Зерняткові», яку організувала медіагрупа «Технології та Інновації». До проведення заходу долучився, зокрема, і Міністр агропромислового комплексу та продовольства Роман Лещенко. Він відвідав виставку технологій, скуштував соки, представлені в Народній дегустації соків прямого віджиму, а також провів круглий стіл, участь у якому взяли Вінницька ОДА та провідні садівничі господарства регіону – «Барський Сад», «Тріада-МК», VITAGRO, «Сади Донбасу» та інші. Загалом понад 200 учасників конференції мали змогу запитати міністра про актуальні та злободенні питання галузі та шляхи їх вирішення.

– Цьогоріч, окрім відновлення Мінагрополітики та впровадженням ринку землі, одним із найбільш важливих було питання перерозподілу державної підтримки. Ми сконцентрували підтримку для малих та середніх сільськогосподарських товаровиробників. І державна допомога в обсязі 4,5 млрд була розподілена на підтримку вітчизняного сільгоспмашинобудування, компенсацію кредитної ставки аграріям, підтримки фермерства, садівництва, зрошення, – розповів Роман Лещенко.

Він зазначив, що минулого року Уряд виділив на підтримку садівництва 290 млн грн. Цьогоріч було збільшено обсяги фінансування до 450 млн грн і розширено й диверсифіковано власне програму підтримки: на закупівлю саджанців, шпалери, на холодильне обладнання.

– Проте ми вже бачимо, що запит на компенсацію і обсяг реалізованих проектів більший, ніж обсяг державної підтримки. За результатами цього року ми окреслимо позицію щодо подальшої підтримки галузі. І, безумовно, на 2022 рік тема підтримки садівництва – в пріоритеті, – наголосив він.

За словами Романа Лещенка, Мінагрополітики керується декількома важливими факторами. Це створення робочих місць; створення якісно нової інфраструктури; забезпечення якісної продукції, зокрема з доданою вартістю та експортно орієнтованої.

Міністр також згадав стосовно проблематики з ціноутворенням.

– Тому наприкінці листопада відбудеться Аграрно-експортний штаб, аби виробити експортну позицію, насамперед щодо продуктів садівництва та ягідництва, – анонсував Роман Лещенко.

Міністр запросив усіх аграріїв до діалогу та внесення своїх пропозицій для спільного розв’язання окреслених питань.

Журнал «Ягідник»

Останні статті