В Англії відбудеться міжнародна зустріч виробників смородини
Ріст цін на ягоди перевищив прогнози експертів

Напередодні літа економічні експерти прогнозували невідворотне підвищення цін на ягоди та фрукти через війну щонайменше на 10 %. Зокрема, про це попереджав заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, який зазначив, що через війну ціни на ягоди зростуть через підвищення собівартості вирощування та зменшення їхньої доступності. Проте зростання цін суттєво перевершило всі прогнози. За останніми даними Держстату, середній показник річної інфляції в Україні за підсумками червня 2022 року становить 21,5 %. Ягоди та фрукти подорожчали на 22,4% порівняно з червнем 2021 року, повідомляє east-fruit.
Фахівці сервісу доставки продуктів Zakaz.ua проаналізували, як за рік в українських супермаркетах змінилися ціни на ягоди, і розповіли, скільки українцям коштуватимуть плоди. Але варто зазначити, що вартість ягід у супермаркетах традиційно вища, ніж на стихійних та оптових ринках.
За даними аналітиків Zakaz.ua, суттєве подорожчання торкнулося майже всього асортименту ягід. Найбільше зросла в ціні малина, майже втричі – на 197 %.


Попри динамічну статистику подорожчання, є ягоди, які навпаки впали у ціні. Йдеться про черешню, журавлину та суницю, які подешевшали на 33 %, 16 % та 9 % відповідно.
Кавуни та дині вже з’явилися в магазинах, але поки що їх купують не дуже охоче. Люди чекають на серпневий врожай, сподіваючись на нижчі ціни. Вартість кавуна у столичних супермаркетах у середньому становить 30,99 грн за кілограм, що на 61 % вище, ніж у липні минулого року. Найбільше підскочила ціна на диню – на 144 %. Цього року жовтий плід коштуватиме 78 грн за 1 кг, тоді як у липні 2021 року ціна становила 32 грн.

Економісти зазначають: цього року значного зниження цін на баштанні плоди не буде, бо в Україні більшість баштанних культур надходила з Херсонської та півдня Запорізької областей. Також кавуни везуть із Миколаївщини та Одещини, але набагато менше. Цього року через окупацію Херсонщини та частини Запорізької області переважно у магазинах продаватимуть імпорт, що, безумовно, підвищить вартість. З іншого боку, зростання цін впливає логістика. Адже навіть імпортні плоди раніше привозили в Україну через порти Чорного моря. Тепер їх доводиться везти вантажівками через Болгарію та Румунію. Це значно підвищує витрати.
Читайте також: Презентуємо новий номер журналу «Напої & Пиво. Т.І.»!
Презентуємо новий випуск журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І.»