Rabobank: світове споживання лохини різко росте

 Rabobank: світове споживання лохини різко росте

У звіті Rabobank про свіжі продукти харчування прогнозується невпинне зростання найближчими роками світового експорту свіжої лохини. Зокрема, фахівці з агробанкінгу Rabobank зазначають, що світовий експорт свіжої лохини, ймовірно, буде неухильно зростати протягом наступних декількох років, оскільки у всьому світі продовжують розвиватися регіони, де споживають ці ягоди, повідомляє Fruitnet.

У звіті Rabobank наголошує, що компанії «підштовхують до підвищення продуктивності й ефективності, а також до можливості постійно постачати високоякісні ягоди». Очікується, що поліпшені сорти гратимуть все більш значну роль в регіонах вирощування, які зосереджені в Північній і Південній Америці. Однак Азіатсько-Тихоокеанський регіон швидко розширюється завдяки Південній Америці та регіонам у Європі, Африці й Азії, які розвивають цю галузь.

– Ми очікуємо, що в 2025/26 рр. світовий експорт досягне майже 900 тис. тонн ягід лохини, з яких понад 70% припадатиме на п’ять провідних країн-експортерів: Перу, Чилі, Канаду, Мексика та Іспанію/Марокко, – сказав старший аналітик ринку свіжих продуктів Rabobank в Північній Америці Девід Маганья.

За останнє десятиліття глобальний обсяг експорту лохини ріс середньорічними темпами (CAGR) приблизно на 11%. Але за останнє десятиліття завдяки міжнародним поставкам і доступності різко зросло споживання лохини. З сезону 2019/20 Перу стало найбільшим світовим експортером свіжої лохини, а Чилі – другим.

Що стосується споживання, то США і Канада разом узяті споживають найбільший обсяг лохини, але Європа наразі є основним джерелом зростання попиту. Окрім того, лідирує у споживанні лохини в Азії Китай завдяки зростанню місцевих і імпортних поставок. 

Читайте також: На Івано-Франківщині вивели новий сорт лохини

На Волині збільшують площі під лохиною

В Україні виготовлятимуть ігристе вино з лохини

Журнал «Ягідник»

Останні статті