«Прогрес Бері» будує морозильник для органічних ягід

 «Прогрес Бері» будує морозильник для органічних ягід

Фермерське господарство «Прогрес Бері», розташоване в Краснокутському районі Харківської області, споруджує цех заморожування органічної малини, суниці й інших ягід для подальшого їх експорту в Європу. Про це повідомляє «Слобідський край».

Засновник «Прогрес Бері» Олег Кудлай зазначає, що в ЄС спостерігається хороший попит на ягоди, адже українська літня малина достигає раніше, ніж європейська осіння, тому вітчизняні виробники завжди встигають продати ягоду в той час, коли в ЄС на неї дефіцит.

Раніше ягоди з Харківщини доводилося везти спочатку до Києва, після чого – до Житомира. У дорозі малина й ожина втрачали кондицію, через що погіршувалася їхня якість. Тому Олег Кудлай вирішив побудувати власний морозильний цех. Для цього проводять реконструкції в приміщенні колишньої пральні біля Краснокутського дендропарку.

– Ягоди будемо заморожувати у кілька етапів, – зазначає фермер. –  До цеху малина потраплятиме з поля, де температура влітку може сягати 25-30 оС. У першому приміщенні ягоди переважуватимуться і готуватимуться до охолодження. У камері охолодження температура ягід знижуватиметься до 2 оС. Далі ягоди переміщуватимуться в камеру шокової заморозки, де температура сягає -21-22 оС. У результаті можна буде переробити до 6 тонн ягід на добу.

Крім морозильних камер, у цеху облаштують і сортувальні столи. Всі роботи з ремонту й обладнання цеху обійдуться приблизно в 3 млн грн. Поки що будівництво підприємець здійснює за власні кошти.

Нагадаємо, в Україні планують побудувати тунель для заморозки ягід на вуглекислому газі.

Журнал «Ягідник»

Останні статті