Прогноз: цьогоріч урожай ягід в Україні буде більшим, а ціни – нижчими

 Прогноз: цьогоріч урожай ягід в Україні буде більшим, а ціни – нижчими

Морози взимку цього року дещо негативно вплинули ягідні культури, але головне, що в травні в Україні не зафіксували критично низьких температур для насаджень ягідних плантацій. Це дає змогу зробити прогноз, що валовий збір ранніх сортів суниці садової, малини, смородини, порічки та лохини порівняно з 2020 роком зросте. Таку думку висловив керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Олександр Хорев під час ефіру на «АгроФМ».

– Двох однакових ягідних сезонів ні в Україні, ні в усьому світі не існує. І важливу роль у цьому відіграють погодні умови. Адже ні технології, ні сучасні засоби захисту рослин наразі не можуть нівелювати негативний вплив погодних факторів – заморозків, граду, затяжних дощів, посухи, – сказав експерт.

За словами Олександра Хорева, минулоріч холодна весна з заморозками, які тривали до кінця травня, спричинила те, що ранні сорти суниці садової та черешні були знищені майже на 100%, а комерційні виробники лохини зазнали втрат на рівні 90%.

– Виробники середніх сортів суниці садової також зазнали певних втрат. У таких умовах вистояли лише виробники ремонтантних сортів ягід, урожай з яких був більш-менш вдалим, – зазначив фахівець ягідного ринку.

Проте, за словами Олександра Хорева, що для ягідників досить важливим місяцем, який впливає на розвиток плантацій, є червень. Втім, не варто забувати, що попереду для ягідників не менш важливий місяць – червень.

– У цей період можливі посухи або затяжні дощі, які можуть негативно вплинути на вегетацію рослин. Однак наразі ми впевнені, що ягід цьогоріч буде набагато більше, ніж у 2020-му, а ціни на них будуть у декілька разів меншими, – зазначив експерт.

Нагадаємо, ягідний прогноз-2021. Що чекає на ягідівників цього року?

У передчутті нового врожаю: яка ситуація склалася на українському ринку суниці та малини.

Журнал «Ягідник»

Останні статті