Прогноз: частка органічної лохини в Перу цьогоріч зросте

 Прогноз: частка органічної лохини в Перу цьогоріч зросте

За словами менеджера Асоціації експортерів (ADEX) Сусани Ютрі, попит на органічну лохину та привабливі ціни на неї свідчать про те, що експортні пропозиції Перу, головного світового експортера цієї ягоди в 2020 році, цьогоріч зростуть. Про це повідомляє freshplaza.

Минулого року в Перу на звичайну лохину припало 96,3% відвантажень, а на органічну лохину – лише 3,7%. Незважаючи на незначну частку від загальної кількості, в 2020 році органічна лохина продемонструвала значне зростання за обсягом та вартістю порівняно з попереднім роком. Так, ці показники зросли зі 135 тонн до 4 тис. тонн на суму 31 мільйон доларів США, тобто у 40 разів більше, ніж у 2019 році.

Варто зазначити, що загальний приріст вартості був вищим завдяки зростанню середньої ціни, яка за останній рік зросла трохи більше 2 доларів, тоді як ціна звичайної лохини продовжує знижуватися щороку. При цьому експорт органічної лохини становив 26% від експорту органічних фруктів країни минулого року.

Згідно з підрахунками Сьєрри та Сельви Експортадорів, виробництво органічних продуктів харчування коштує на 5-9% дорожче, ніж виробництво звичайних продуктів. Однак різниця між кінцевими цінами на органічні та звичайні фрукти/ягоди може бути набагато вищою.

Так, середня ціна органічного експорту свіжої лохини в 2020 році становила 9,62 долара за кілограм (максимум – 10,87 долара в жовтні, а мінімум – 4 долари у Сінгапурі та Нідерландах у липні та листопаді відповідно).

Нагадаємо, Перу втримує лідерство в експорті лохини.

Експорт лохини з Перу в першому півріччі 2020 року впав майже в 1,5 рази через кризу COVID-19.

Журнал «Ягідник»

Останні статті