Пробувати, помилятися, вчитися та розвиватися

 Пробувати, помилятися, вчитися та розвиватися

Як у фермерському господарстві «Ягідне поле» вирощують суницю садову

У кожного фермера – свій шлях. Хтось починає його, маючи певні знання, а хтось здобуває їх на практиці, помиляючись, навчаючись на своїх помилках і самостійно випробовуючи ту чи ту технологію. До когорти таких належить фермерське господарство «Ягідне поле» з міста Судова Вишня Львівської області. Ідея вирощувати суницю садову до засновників підприємства, сім’ї Грабових, прийшла випадково: вони проїжджали повз свою земельну ділянку і вирішили посадити цю ягоду… Що з цього вийшло, як фермер перепробував 40 сортів суниці садової, щоб у результаті вибрати лише один, а також яких помилок він допустився і як їх виправляв, директор ФГ «Ягідне поле» Роман ГРАБОВИЙ розповів журналу «Ягідник».

ПЕРШІ СПРОБИ ТА РОБОТА НАД ПОМИЛКАМИ

Наразі площа насаджень суниці у ФГ «Ягідне поле» становить 1,5 гектара, але до наступного сезону її планують збільшити до 3 гектарів. Рослини, які ростуть під плівкою, посаджені в шаховому порядку за схемою 30 х 16 сантиметрів.

– Одного дня ми з дружиною їхали повз нашу земельну ділянку, якою ніхто не користувався, і вирішили там вирощувати суницю садову. Невдовзі купили саджанці (які в результаті виявилися непридатними для промислового вирощування) та посадили їх на площі 0,5 гектара. Половина з них прийнялася, а половина загинула. Ті рослини, які вижили, ми поливали, але нічим не підживлювали та не використовували системи захисту. Тобто посадили так, як у себе вдома, тільки на більшій площі, – пригадує Роман Грабовий.

Наступного року, розповідає фермер, він уже прочитав багато профільної інформації, проаналізував свої помилки і те, що зробив неправильно, та намагався виправити це:

– Але все одно не виходило так, як потрібно. Спочатку ми посадили сорт Хоней. Тоді я ще не знав, який у рослини має бути корінь і як взагалі повинен виглядати здоровий саджанець. Словом, садивний матеріал виявився неякісним… Але ще одна наша помилка полягала в тому, що сорту Хоней пошкодило перезволоження. А біля нашого господарства тече річка, близько ґрунтові води, через що він постійно хворів. Два роки ми його вирощували, і він нам подобався, поки ми не посадили інші сорти. Всього за 6 років ми перепробували 40 сортів суниці. Єдиний сорт, який росте на наших ґрунтах, – ремонтантний сорт Альбіон.

Роман Грабовий розповідає, що всю інформацію про ягідництво та вирощування суниці садової він шукав в інтернеті. Потім, використовуючи нові знання, він пробував різні схеми та відпрацьовував їх на плантації. – Ще одна проблема, з якою я зіштовхнувся, – шкідники, зокрема личинка хруща, якої на нашій ділянці було дуже багато. Ми використовували різні засоби для боротьби з цим шкідником, але найкраще себе зарекомендував «Ентоцид». Його ми подавали з крапельним зрошенням і завдяки цьому позбулися личинки хруща на 90 %, – каже директор ФГ «Ягідне поле».

Продовження статті безкоштовно читайте в журналі «Ягідник» № 4 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник»«Садівництво і Виноградарство. Т.І.», «Напої. Технології та Інновації»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті