Проблема втрати води при заморожуванні ягід методом IQF

 Проблема втрати води при заморожуванні ягід методом IQF

Чому вона виникає і як з нею боротися

Зневоднення продукту – це ключовий аспект, який потрібно враховувати під час процесу заморожування, оскільки втрата води впливає на якість та вагу продукту. Саме тому зневоднення – це одна з найбільших проблем, з якими зіштовхуються виробники, адже це призводить до зниження врожайності та прибутковості, а також одна з найбільших проблем, які виникають у постачальників рішень для заморожування.

Проблема зневоднення може стати ще більш гострою, коли справа стосується ягід, оскільки вони містять від 85 до 92 % води. Таким чином, переробникам їжі важливо розуміти, як саме відбувається зневоднення продукту, оскільки лише тоді вони зможуть контролювати процес і мінімізувати втрату прибутку без шкоди для якості продукту.

Як відбувається виробниче зневоднення?

Під час процесу заморожування продукт піддається впливу низькотемпературного повітряного потоку. Різниця вологості між продуктом і цим повітрям спричиняє втрату вологи, яку продукт виділяє через свої мембрани.

У процесі заморожування беруть участь кілька факторів, які можуть спричинити зневоднення. По-перше, час заморожування, який має бути якомога коротшим, щоб домогтися швидкого заморожування скоринки, яка миттєво блокує вологу всередині продукту та запобігає її втраті. По-друге, аеродинаміка, створена всередині морозильної камери, яка визначається температурою, тиском повітря, швидкістю повітря та вологістю повітря. Важливо контролювати ці значення, щоб уникнути утворення снігу, який, по суті, є прямим показником високого рівня зневоднення.

Оскільки морозильна камера – це закрите середовище, і волога, яка перетворюється на сніг, може виходити з продукту лише тоді, коли відносна вологість повітря досягне точки насичення. Разом із низькою швидкістю повітря, неправильними температурою та тиском це сприяє утворенню крижаного ядра та частинки, яка функціонує як ядро ​​для утворення кристалів льоду та незамінна для утворення снігу.

Як досягти низького зневоднення за допомогою морозильної камери OctoFrost IQF?

Клієнти OctoFrost повідомляють, що рівень зневоднення їхніх продуктів коливається в середньому від 0,1 до 0,3 % залежно від типу продукту, натомість інші рішення на ринку досягають показника в межах 2–5 %. Це пов’язано з вентиляторами морозильної камери IQF OctoFrost, швидкість яких створює унікальну аеродинаміку, передбачену для кожного типу продукту.

Це означає, що кожна заявка обробляється за оптимальної та необхідної комбінації швидкості повітря, тиску повітря та відносної вологості. При правильному балансі безперервного потоку повітря та швидкості повітря зневоднення зводиться до мінімуму.

Ягоди преміумкласу з низьким рівнем зневоднення

Оскільки ягоди мають у своєму складі високий рівень води, дуже важливо контролювати втрату води, оскільки це може серйозно вплинути на їхню якість, зовнішній вигляд і вагу. Клієнти стверджують, що заморожування в псевдозрідженому вигляді значно ефективніше, ніж статичне. Особливо це стосується переробки ягід, оскільки воно не лише не погіршує якість, а й дозволяє переробляти більшу кількість продукції за короткий час. Враховуючи те, що занадто великий потік повітря спровокує втрату вологи, а занадто низький сповільнить час заморожування, завдання полягає в оптимізації параметрів повітряного потоку та швидкості. Завдяки регульованому потоку повітря в морозильній камері OctoFrost IQF можна створити оптимальні умови для кожного виду ягід, що дозволяє досягти енергоефективності та збільшити кількість продукції.

Контакти:

OctoFrost Group, www.octofrost.com, info@octofrost.com,

Регіональний менеджер з продажівАнна Диц, anna.dyc@octofrost.com, +48 606 972 042

Читайте також: 88 % доходів польських виробників – від замороженої суниці

Журнал «Ягідник»

Останні статті