Президент підписав закон про електронні земельні аукціони

 Президент підписав закон про електронні земельні аукціони

24 червня Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який потрібен для того, аби повноцінно та успішно запустити ринок землі. Без цього закону неможливо забезпечити чесні та прозорі умови формування ціни на земельні ділянки після 1 липня.

Відповідно до документу, землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) передаються в комунальну власність сільських, селищних і міських рад. Органи місцевого самоврядування отримують повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності та затвердження детальних планів території за межами населених пунктів.

Також закон встановлює, що земельні торги на продаж земель державної та комунальної власності будуть відбуватися шляхом аукціонів у єдиній електронній системі «Прозорро» і в режимі реального часу через мережу інтернет.

Алгоритм проведення аукціонів щодо продажу прав на земельні ділянки:

  • проведення аукціонів лише у електронній формі в єдиній електронній торговій системі (наразі лише у фізичній формі);
  • протоколи торгів підписуватимуться електронно-цифровим підписом;
  • один лот міститиме лише одну земельну ділянку;
  • за торгами, що відбуватимуться в режимі реального часу зможе спостерігати будь-яка особа (не лише учасники). Для проведення торгів має бути не менше 2-х учасників. Прописується чіткий розрахунок розміру гарантійного внеску. Першочергове право на придбання земельної ділянки зберігається в орендаря, про що зазначається в оголошенні про торги.

Нагадаємо, Верховна рада прийняла закон про ринок землі.

Журнал «Ягідник»

Останні статті