Працювати в синергії заради загального успіху

 Працювати в синергії заради загального успіху

Такий принцип сповідують на підприємстві Gospodarstwo Ogrodnicze Kusibab-Wyka – одному із засновників групи In-vitro Kusibab

Відома у Польщі та далеко поза її межами група компаній In-vitro Kusibab – приклад не лише успішної родинної справи, а й перспективного бізнесу, влаштованого за особливою «схемою». Три розсадники та лабораторія для розмноження рослин методом in vitro, які саме і формують групу, є окремими підприємствами та водночас діють у синергії, доповнюючи та підтримуючи одне одного, що також є одним із факторів побудови успішного сімейного бізнесу. Утім, головна особливість продукції від польських виробників посадкового матеріалу – це його беззаперечно висока якість. І це доводять не лише численні відгуки про співпрацю від вдячних клієнтів.

Історія господарства Gospodarstwo Ogrodnicze Kusibab-Wyka, одного з чотирьох підприємств групи компаній in-vitro Kusibab, розпочалася 2007 року. Відтоді воно пройшло стрімкий шлях розвитку і нині є одним із добре відомих виробників посадкового матеріалу на європейському ринку. Про імідж підприємства дбає сімейна пара – Александра КУСІБАБ-ВИКА та Марчин ВИКА. Вони успішно працюють, плекаючи родинні традиції і неухильно дотримуючись усталених за сорокарічну історію діяльності компанії PLANTIN принципів виробництва. «Ягідник» мав змогу переконатися в цьому, побувавши в гостях у польських підприємців. Під час ознайомлення з виробничими потужностями підприємств спостерігався високий рівень техно- логічності виробництва, де всі процеси відбуваються злагоджено та мак- симально професійно.

У господарстві Kusibab-Wyka спеціалізуються на вирощуванні саджанців ягідних і декоративних культур. Поряд з «хедлайнером» підприємства – лохиною високорослою – тут ростуть чималі партії жимолості камчатської та ожини, кальмії широколистої та бузку.

Лохина у компанії Kusibab-Wyka домінує. Це помітно й під час екскурсії господарством, на яку головну редакторку медіагрупи «Технології та Інновації» Катерину КОНЄВУ привітно запросила пані Александра. І попри те, що цю культуру вирощують й інші господарства групи, конкурен- ції між ними немає, зауважує вона.

– Відмінності є в розмірі (віку) рослин та величині контейнерів (горшків), в яких пропонуються саджанці на різних фірмах, натомість певні види та сорти рослин пропонуємо і ми, й інші наші підприємства. Зараз практично весь матеріал лохини, на якій ми спеціалізуємося, вже розкуплений. Маємо лише залишки, – розповідає наша співрозмовниця, демонструючи саджанці.

У Kusibab-Wyka вирощують і посадковий матеріал культур, які в інших господарствах групи компаній практично не представлені. Скажімо, «родзинкою» фірми є журавлина, якої щороку продукують близько 100 тисяч саджанців. Клієнтам пропонують садивний матеріал низки сортів – Бен Лір, Пілігрим, МакФарлін, Ховес, Стівенс, Ерлі Блек. Всі вони мають великі ягоди і високу врожайність. Посадковий матеріал пропонується у контейнерах Р9, а реалізують його переважно в спеціалізованих маркетах.

Культури вирощують за тією ж технологією, що і в інших господарствах групи компаній. Проте частина з них є ексклюзивом. Причому йдеться не лише про декоративні гортензії чи будлеї, а й про деякі ліцензовані сорти лохини, які розмножують лише в господарстві Kusibab-Wyka. Скажімо, тільки тут можна придбати посадковий матеріал сортів Мегас Блю і Титаніум.

– До якого саме з господарств звертатися, визначають передусім потреби клієнта. Наше завдання – зорієнтувати його і розповісти, що саме і де він має змогу придбати. Так, в лабораторії in vitro пропонують до продажу найменші саджанці в стерильних ємностях. Готують рослини до висаджування в ґрунтосуміш і нестерильні більші чи менші ємності саме у фірмі PLANTIN. Тому вибір залежить від конкретних потреб. Якщо споживач має на меті висадити саджанці на плантацію і якнайшвидше отримати врожай, то це до нас. Якщо ж саджанці потрібні для розсадників та шкілок – то звертатися потрібно до фірми PLANTIN або безпосередньо в лабораторію in vitro. Те ж саме стосується окремих видів та сортів рослин. В одному господарстві можуть бути одні, в іншому – інші. Ми координуємося між собою, щоб стовідсотково задовольнити наших клієнтів. От, скажімо, покупець хоче придбати певну кількість конкретних саджанців, а їх у нашому господарстві недостатньо. Тоді домовляємося про додатковий обсяг із колегами, і в кінцевому підсумку клієнт отримує замовлену партію, абсолютно вирівняну за віком і заявленою ідентичністю, – розповідає про особливості співпраці пані Александра.

ЦІНУЮТЬ ПЕРСОНАЛ ТА РОЗВИВАЮТЬ СПРАВУ

Ще один напрямок, який активно розвивають у фірмі Kusibab-Wyka, – розмноження саджанців декоративних рослин. Уже впродовж двох років господарство активно співпрацює з відомими нідерландськими виробниками, пропонуючи клієнтам садивний матеріал гортензії, будлеї, азалії, рододендрону.

– Ось тут у нас привезена з Нідерландів будлея – рослина, яку ще називають квіткою для метеликів, оскільки вона різнокольорова, має виразний аромат і дуже їх приваблює. Усі сорти будлеї, як і гортензії, ліцензовані. Цьогоріч також експериментуємо з жоржиною. Розмножуємо її з бульб і вкоріненням верхівок. Проводимо й інші експерименти та отримуємо певний досвід. До прикладу, на практиці зрозуміли, що вирощувати саджанці декоративних рослин варто в контейнерах Р9 і відходити від практики їхнього вирощування в більших ємностях – 1,5 чи 2 л, – розповідає пані Александра.

Доки співрозмовниця демонструє потужності господарства, співробітники інтенсивно працюють у теплиці, пересаджуючи маленькі саджанці лохини та діючи швидко й злагоджено. У кожного з них – власна спеціалізація, пов’язана з певним видом рослин.

У теплиці визначено теплу й холодну зони. В теплій частині відбувається процес акліматизації рослин, які привозять сюди з лабораторії in vitro. І якраз на час візиту сюди надійшла нова партія майбутнього посадкового матеріалу.

Нині господарство пропонує садивний матеріал журавлини, аронії (чорноплідної горобини), жимолості камчатської, ожини, малини, ірги канадської, кизилу, шовковиці, актинідії. Характерно, що на підприємстві постійно проводять експерименти й тестування, аби визначити оптимальні схеми розмноження та вирощування рослин. Проводячи екскурсію господарством, Александра Кусібаб-Вика демонструє тестову партію лохини. У планах на наступний рік – розширити площі під саджанці саме цієї культури.

Коли на підприємстві розпочинається сезон інтенсивного висаджування рослин, кількість працівників збільшується, а роботи відбуваються у дві зміни.

– Наші співробітники вправніші, аніж будь-який автомат. Протягом однієї зміни вдвох вони пересаджують 27 тисяч рослин. Це непроста робота – треба мати і відповідний характер, і навички. Відсоток випаду під час пересаджування дуже малий, і це свідчить про їхню професійність, – зауважує співвласниця господарства.

Працювати з саджанцями справді непросто. Адже в процесі застосовується дуже багато неавтоматизованої, ручної праці. Це нелегко, і власники господарства дуже цінують працівників, котрі якісно виконують усі роботи. До слова, нині у Kusibab-Wyka працюють і громадяни України, які були змушені виїхати до Польщі з регіонів, де відбувалися бойові дії. Їх тут зустріли приязно і допомогли облаштуватися.

Свого часу власники господарства визначили за мету не тільки виробляти високоякісний садивний матеріал, а й сприяти поширенню знань про плодові й декоративні рослини. Тож дбайливе ставлення до справи та постійне прагнення її розвивати стало запорукою того, що Gospodarstwo Ogrodnicze Kusibab-Wyka впевнено тримає реноме одного з найвідоміших виробників саджанців на європейському ринку.

Контакти: польська група компаній In-vitro Kusibab

Більше матеріалів безкоштовно читайте в журналі «Ягідник» № 4 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник»«Садівництво і Виноградарство. Т.І.», «Напої. Технології та Інновації»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті