ПрАТ «Вінниччина»: майбутнє – лише в експорті

 ПрАТ «Вінниччина»: майбутнє – лише в експорті

Цього року Євросоюз, а також Великобританія та Канада скасували ввізні мита на продукцію українських виробників. Таким чином, це дещо спрощує для них вихід на міжнародні ринки. І в тому, що майбутнє для українських виробників – саме в експорті, переконаний керівник ПрАТ «Вінниччина» Олександр Хом’як. Нещодавно на підприємстві заклали насадження суниці садової та планують встановити власне обладнання для заморожування ягід з подальшим їх експортом до Європи. Детальніше про це керівник компанії розповів в ексклюзивному коментарю проєкту «Ягідник».

– Три тижні тому ми висадили 3,5 гектара суниці садової. Сорти обрали Вайбрант, Сенсація та Флоренс, – розповідає Олександр Хом’як. – Оскільки значна частка української суниці садової вирощувалася Херсонській області, яка зараз тимчасово окупована, поставок ягід звідти немає. До того ж регіон, де розташоване наше підприємство, не дуже активний у вирощуванні суниці, саме тому ми вирішили вирощувати цю культуру.

Оскільки у ПрАТ «Вінниччина» суницю посадили лише цього року, оцінити майбутній сезон Олександру Хом’яку досить складно. Але він вважає, що ціна на суницю буде досить високою.

– Вартість суниці вже зараз висока, думаю, такою вона буде і впродовж сезону. Так, у нашому регіоні в роздріб ягоди в кінці травня коштували орієнтовно 150–160 гривень, тому суниця має перспективу.

Окрім того, в компанії на 7 гектарах вирощується ще й малина. Минулої осені у ПрАТ «Вінниччина» збільшили насадження з цією культурою на 2 гектари, висадивши там сорт Олімпія.

– Ягоди малини ми реалізовуємо як у свіжому, так і в замороженому вигляді. Тому цього року плануємо встановити власне обладнання, аби самостійно заморожувати ягоди й експортувати їх. Адже я вважаю, що майбутнє тільки в експорті наразі, оскільки українські виробники своєю продукцією перенасичують внутрішній ринок, – переконаний Олександр Хом’як.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: Українська черешня: яка ситуація очікується на ринку?

Найпоширеніші хвороби суниці та боротьба з ними

Журнал «Ягідник»

Останні статті