Практичні поради від ягідного кластера Agrovesna

 Практичні поради від ягідного кластера Agrovesna

У той час, коли буде опубліковано цей випуск журналу, сподіваємось, усі виробники успішно закінчать заплановані посадки ягідних культур навесні.

Тому про агротехнологію правильної закладки насаджень з експертами Agrovesna ми поговоримо в наступному випуску та надамо ряд порад для тих, хто планує збільшувати площі або восени вперше висаджувати насадження. А зараз декілька цінних і практичних порад щодо проведення збору та попередньої підготовки до продажу продукції, адже цей етап виробництва вже не за горами.

1. Якщо ви належите до категорії сумлінних і відповідальних виробників, то у вас має бути детально прорахований план здійснення необхідних операцій, а також обсяги та графік надходження ягоди. Тому відповідно до запланованих обсягів ви заздалегідь і повною мірою маєте забезпечити себе збирачами ягоди. Під час збирання вам необхідно мати певну кількість працівників на одиницю площі залежно від виду культури: суниця – 30, малина – 15-20, лохина, смородина й ожина – 10-15 збирачів на 1 га.

2. Незалежно від того, які у вас площі під плодоносними насадженнями, вам необхідно сформувати бригади збирачів ягоди. Одна бригада має налічувати 30 чоловік, не більше. В такому випадку на одну бригаду потрібен один бригадир, один обліковець, один фасувальник та один вантажник. Таким чином, ви забезпечите якісне збирання та сортування. Відповідальні особи матимуть змогу вчасно здійснювати контроль за процесами. Також не буде черг із 10 чоловік на прийомному пункті у полі.

3. Для того щоб уникнути перестигання і погіршення якості, лежкості та транспортабельності ягоди, необхідно повертатися на ту ж саму ділянку не пізніше, ніж через 1-2 доби.

4. Напередодні збирання ягоди з конкретної ділянки ні в якому разі не проводьте там полив та удобрення, це призводить до погіршення лежкості та транспортабельності. Краще це зробити відразу після збирання. Будьте свідомими! Не продавайте кінцевому споживачу воду та хімічні елементи під виглядом ягоди!

5. Збирання варто розпочинати тоді, коли зникне роса. Знята з куща ягода не повинна знаходитися під прямими сонячними променями. Транспортувати врожай до пункту приймання та охолодження необхідно не пізніше, ніж через 2-3 години після збирання.

6. Правильно проведені заходи щодо попереднього охолодження – дуже важливі, адже напряму впливають на якість вашої продукції в подальшому. Тому потрібно обов’язково забезпечити себе холодильними установками на час збирання. Це можуть бути послуги з охолодження, оренда холодильного приміщення або ж придбання власної холодильної установки.

7. Приймання продукції на холодильник повинно відбуватися за участі особи, яка віддає ягоди до пункту охолодження та тимчасового зберігання, а також особи, яка їх приймає. На місці необхідно проінспектувати врожай щодо заявленої якості та кількості. Приймання має відбуватися в місці, до якого не потрапляють сонячні промені. Після з’ясування та визначення всіх необхідних параметрів ягоду відправляють на охолодження та підготовку до реалізації.

8. Охолоджувати ягоду необхідно поступово. Температура охолодження може коливатися від 15 до 2 °С залежно від заявлених вимог покупця. Проте охолоджену ягоду до відповідного показника ні в якому разі не можна піддавати температурам, вищим за температуру охолодження. Тому якщо один із ваших замовників не має холодильника на місці продажу, то цю партію не варто охолоджувати нижче 15°С. Оскільки ягода, потрапивши з охолодженого середовища у середовище з більш високими температурами, отримає конденсацію та миттєво почне псуватися. Також під впливом вологи, що утворюється в процесі конденсації, картонна тара (гофроящики) втрачає свою міцність і «просідає», що суттєво скорочує період її використання.

9. Дотримуйтесь інструкцій проведення кожного з заходів, оскільки це важливо для збереження не тільки якісних показників вашої продукції, а й корисних і смакових властивостей та зовнішнього вигляду ягоди.

10. Намагайтеся налаштувати якомога чіткішу та детальну схему стеження за продукцією, починаючи з поля та закінчуючи полицею в магазині. Таким чином ви матимете змогу виявляти та в майбутньому запобігати будь-якому негативному впливу людського фактора у здійсненні тих чи інших заходів.

11. Пам’ятайте, якщо ви не подбали про попередню підготовку та охолодження вашої свіжої ягоди перед реалізацією, ваша продукція ніколи не буде справедливо оцінена. Оскільки ця ланка – визначальна та дуже важлива в усьому ланцюгу.

Бажаємо гарних урожаїв та очікуваного результату!

Мельник Світлана

Останні статті

1 Комментар

  • ТОВ Агровесна
    Звонил по поводу трудоустройства, пришлось общаться с вашей сотрудницей по имени Алёна! Договорился на 8 июня приступить к работе. По пути к вам после долгих звонков и игнора узнаю что уже не 8 числа а 22 июня, договорился снова и 17-18 позвонят! Звонок конешно же не дождался, звоню к вам, игнор…
    Скажите пожалуйста, что у вас там происходит, что за обращение к обществу?
    Может к вам приехать и только тогда общаться по поводу трудоустройства?
    Прождал месяц пока меня неделями кормили…

Comments are closed.