Практичні поради від кластеру АГРОВЕСНА

 Практичні поради від кластеру АГРОВЕСНА

Реальні можливості отримання бажаних результатів в умовах кластеру! Можливості, що відкриваються лише в об’єднанні прагнень, наполегливої праці та сил виробників – те, чого ніколи не станеться у самостійного фермера!

РЕЗУЛЬТАТИ СЕЗОНУ 2020

Завдяки спільним зусиллям і наполегливій праці представників основних ланок Ягідного кластеру «Агровесна» в сезоні 2020 року вдалось отримати врожайність суниці, вищу від запланованої, а саме 30 т/га. Суттєвий валовий збір ягоди припав на серпень – місяць, досить важкий для реалізації ягоди на свіжий ринок. Адже в серпні основна частина людей іде у відпустки, від’їжджає на відпочинок.

Проте завдяки тому, що у кластері є оператор з попередньої доробки та реалізації продукції – ТОВ «Агровесна маркет», нам вдалося реалізувати всю зібрану ягоду на свіжий ринок за високими цінами.

ЗАГАЛЬНІ ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ЗГІДНО З ВИСНОВКАМИ СЕЗОНУ-2020

Ключовий момент: злагоджена співпраця між виробниками і відділом реалізації готової продукці.

У цій статті ми поговоримо про основні особливості організації роботи в полі та особливості роботи на складі готової продукції, а також представимо низку порад, як потрібно планувати сезон і на що звертати увагу задля того, аби уникнути негативних наслідків «неготовності» до сезону. Якщо ви належите до категорії сумлінних та відповідальних виробників, то ви маєте ще до початку сезону вирішити декілька надважливих питань виробництва, організації найму трудових ресурсів у повній мірі, а також післязбиральної доробки і реалізації продукції.

1 Для того щоб отримати запланований очікуваний врожай ягідної культури, яку вирощуєте, необхідно розробити детальний план дій на сезон (технологічну карту) та забезпечити своє виробництво необхідними засобами і фінансовими ресурсами:

• Не забувайте, що неконтрольовані фактори (погодні умови) вносять свої корективи. Зважайте на прогноз погоди: якщо обіцяють весняні чи осінні приморозки, захистіть свої насадження наперед закупленими засобами (наприклад агроволокно та ін.). Пам’ятайте! Антистресанти будь-якого виробництва не врятують від тривалої низької температури (-1…-7 °С протягом 5–7 годин вночі), тому не потрібно купувати ці препарати з надлишком за супервисокою ціною в надії, що саме цей препарат вирішить дану проблему повною мірою. Якщо прогнозують затяжні дощі та зливи, краще провести обприскування системними фунгіцидами проти грибкових хвороб до затяжних дощів.

Якщо прогнозують грози – велика ймовірність випадання граду, тому, якщо є така можливість, краще на цей період укрити насадження агроволокном чи антиградовою сіткою. Після будь-якої із перелічених негод проводьте позапланове внесення антистресантів.

• Раціонально використовуйте воду при поливі та добрива під час фертигації. По можливості користуйтесь

смарт-технологіями, які допомагають приймати рішення і тим самим коригують витрати цих засобів. Адже ваші

насадження однаково негативно реагують як на нестачу води і добрив, так і на надлишок.

• Старайтесь максимально наближено спрогнозувати початок та пік плодоношення вашої культури. У цьому вам також можутьдопомогти смарт-технології. Підготуйтесь заздалегідь до періоду збору ягоди. Організуйте завчасно всі необхідні засоби: транспорт, пункти прийому продукції, візки, тару тощо.

• Особливу увагу необхідно звернути на забезпечення виробництва трудовими ресурсами на період збору. Адже зазвичай до піку плодоношення ми не готові в повній мірі, розраховуємо одну потребу в кількості збирачів, а фактично потрібно щонайменше вдвічі більше. Враховуючи таку реальність, зазвичай суттєві втрати врожаю спостерігаються саме в цей період, адже ягода не чекає, коли приїдуть збирачі, вона швидко псується.

Для того щоб зібрати запланований, очікуваний врожай високої якості, необхідно забезпечити своє виробництво сезонними працівниками, особливо тоді, коли ваша культура не чекає – в пік плодоношення.

Запрошуємо до співпраці!
Тел. 067 474 59 46
e-mail: secretar@agrovesna.com.ua

Журнал «Ягідник»

Останні статті