Поширені проблеми при вирощуванні суниці садової

 Поширені проблеми при вирощуванні суниці садової

Компанія «Лотос К» тривалий час займається імпортом високоякісного садивного матеріалу з Нідерландів, а також співпрацює з розсадниками в Україні, які спеціалізуються на вирощуванні саджанців суниці. Наш багаторічний досвід свідчить, наскільки критично важливо використовувати якісний садивний матеріал. Умовно проблеми, пов’язані зі здоров’ям суниці, можна розділити на дві групи: фізіологічні та викликані шкідниками/інфекціями. Часто ці групи тісно пов’язані між собою.

Фізіологічні проблеми

Порушення мінерального харчування. Внаслідок відсутності збалансованих підживлень існує висока ймовірність того, що суниця може значно знизити темпи росту та формування урожаю. Вносячи добрива чітко, дотримуйтеся плану та рекомендацій фахівців. При цьому важливо витримувати не тільки норми внесення мінеральних елементів, а й строго контролювати фазу розвитку рослини. Адже, наприклад, надмірне додавання азоту в другій половині вегетації може знизити морозо- та зимостійкість, а також провокувати підмерзання квіткових бруньок та, відповідно, знижувати урожай. Нестача кальцію під час цвітіння та формування ягід спричиняє зниження якості плодів і більших пошкоджень під час транспортування.

Порушення режиму поливу. Згубним для суниці є відсутність регулярного поливу. Посуха може спричинити не тільки зменшення кількості плодів і змінювати їхні смакові властивості, але і загибель рослини. Однак і надмірна волога може провокувати розвиток кореневих гнилей.

Механічні ушкодження листя. Ця проблема виникає при густій посадці або при нерегулярному проріджуванні кущів. Через пошкоджені тканини в організм рослини можуть легко проникнути віруси, бактерії та паразитичні гриби.

Хімічні опіки. Пестициди, добрива, неякісна вода при поливі здатні порушувати нормальний фізіологічний стан рослин, тому до їх використання слід поставитися максимально відповідально.

Проблеми, пов’язані з інфекціями та шкідниками

Грибні інфекції. Суниця особливо страждає від фузаріозів, антрактозрів, септраріозів, рамуляріозу, фітофторозів. Для боротьби з ними необхідно належним чином підготувати розсади до висадки (використовувати протруйники для коріння в складі яких є фунгіциди) та стежити за умовами зростання. Якщо інфекцію не локалізувати на ранніх етапах, то згодом вся плантація може бути заражена. Спори та гіфи деяких шкодочинних грибів дуже стійкі та можуть тривалий час зберігатися у ґрунті та на рослинних залишках. Висадивши на це місце нові здорові рослини, існує висока ймовірність їх перезараження. Щоб цього не сталося необхідно проводити сівозміну. Не рекомендується висаджувати в уражених ділянках інші ягідні культури, зокрема малину чи ожину.

Вірусні та бактеріальні інфекції. Поряд з грибними інфекціями суниця схильна до бактеріальних та вірусних захворювань. Найчастіше вірусні та бактеріальні (фітоплазма) хвороби попадають із садивним матеріалом і спричиняють зниження урожаю, втрати товарних характеристик ягід, а також погіршення росту і розвитку рослин, навіть якщо видимих проявів ураження немає. Вірусні інфекції та фітоплазму вилікувати неможливо! Єдиний надійний спосіб уникнути проблем, пов’язаних з цими інфекціями, – це вирощування чистого садивного матеріалу (virus free), отриманого за використання методів мікроклонального розмноження in vitro.

Шкідники суниці. До них відносять велику кількість різних видів, найпоширенішими з яких є попелиця, кліщі, трипси, нематоди. При виявленні у ваших посадках шкідників необхідно провести обробки відповідними препаратами (інсектицидами, акарицидами, нематодоцидами). Адже поширення сисних шкідників не тільки згубне для рослин саме по собі, а й небезпечне через ризик інфікування вірусами. Своєчасний огляд та систематичне використання ЗЗР здатні запобігти появі шкідників.

Звичайно, не всі проблеми піддаються контролю, деякі з них мають характер форс-мажорних обставин, які важко прогнозуються. Однак, ми вкомпанії «Лотос К» вважаємо,що краще максимально попередити проблеми, ніж ліквідовувати їх наслідки. Наразі ми пропонуємо сучасні промислові високопродуктивні сорти суниці, які себе прекрасно зарекомендували в різних ґрунтово-кліматичних умовах нашої держави. Всі рослини офіційно імпортуються і мають повний комплект документів, що підтверджують їхню якість. Лінійка сортів детально представлена на https://lotosk-frigo.com.ua/#grade. Ми відкриті до співпраці як з великими фермерськими господарствами, так і з ягідниками любителями.

Контакти:

Вул. І. Сулими 2, смт Глеваха, Київська обл., Україна

+38 (044) 454 75 13, +38 (068) 608 83 38, +38 (073) 044 01 54

Читайте також: «Лотос К» пропонує саджанці суниці фріго як вигідне економічне рішення для вашого бізнесу

Що важливо знати при виборі саджанців суниці садової фріго?

Журнал «Ягідник»

Останні статті