Португальський ринок суниці нестабільний

 Португальський ринок суниці нестабільний

Через погодні умови на початку року, зокрема низьку температуру, суничний сезон у Португалії цьогоріч розпочався пізніше. За словами Педро Маркеса з Frutas Classe, зазвичай він стартує на початку березня, але у 2021-му це відбулося на місяць пізніше, повідомляє freshplaza.com.

– Нинішня ситуація непроста та жорстка, до того ж Іспанія дуже тисне на наш суничний ринок, – зазначає Педро Маркес. – Ми сподіваємося, що обсяги ягід збільшаться, а ціни стабілізуються на вищому рівні в найближчі тижні та місяці.

Португальський клімат досить помірний, завдяки чому суниця росте повільніше і має довший термін зберігання. Текстура місцевих ягід відрізняється від іспанських, навіть якщо це однакові сорти. Окрім того, суничний сезон у Португалії довший, ніж в Іспанії.

– Суниця в нас є більшу частину року, зазвичай вона відсутня лише в січні та лютому, натомість в Іспанії цей період припадає на березень-квітень. Найвищий урожай у нас спостерігається з червня до серпня. Це наша перевага, оскільки коли якість продуктів з півдня починає погіршуватися, наша суниця все ще в гарному стані, – каже Педро Маркес.

Нагадаємо, прогноз виробництва суниці садової в країнах ЄС.

Виробництво суниці в Іспанії відновлюється.

На іспанському суничному ринку відбувається цінова війна.

Журнал «Ягідник»

Останні статті