Попри війну, Україна встановила рекорд експорту лохини

 Попри війну, Україна встановила рекорд експорту лохини

За інформацією аналітиків EastFruit, попри вторгнення російських окупаційних військ, пошкодження ними частини плантацій у центральних та північних регіонах країни і загалом неймовірно складні умови, українські ягідівники у 2022 році змогли збільшити обсяги експорту лохини до рекордних за всю історію!

Так, загальний експорт свіжої лохини з України у 2022 році перевищив 2,5 тис. тонн, збільшившись у півтора разу порівняно з 2021 роком. Попередній рекорд експорту з України, досягнутий у 2019 році, було перевищено на 11%. І це, попри те, що у 2022 році не було постачання ягід з України до білорусі, яка до цього року була одним з основних ринків збуту української лохини.

Вже традиційно основним ринком збуту для України була Польща. У 2022 році ця країна імпортувала з України у 2,2 разу більше ягоди, ніж роком раніше, а обсяг постачання досяг 1,35 тис. тонн за сезон. Таким чином, понад 50% усієї української лохини було відправлено до Польщі. При цьому Польща була лише транзитним пунктом для продукції з України до інших країн ЄС, тому що експорт свіжої лохини з Польщі в багато разів перевищує обсяги експорту цих ягід з України.

Інші великі імпортери лохини з України — Нідерланди, Великобританія та Молдова — теж різко збільшили обсяги імпорту: на 80%, 68% та у 2,4 разу відповідно. Вперше оптові партії ягід з України вирушили також до Іспанії, Німеччини, Грузії та Фінляндії. А ось постачання лохини до країн, куди її доставляли раніше літаками – ОАЕ, Малайзія та Сінгапур, не здійснювалися у зв’язку з військовою агресією росії проти України.

Читайте також: Як українські ягоди знаходять шлях на міжнародні ринки

Журнал «Ягідник»

Останні статті