Польські ягідівники масово переходять на вирощування суниці садової в тунелях

 Польські ягідівники масово переходять на вирощування суниці садової в тунелях

Президент Асоціації виробників суниці садової Польщі Януш Андзяк розповів, що погодні умови в Польщі, які спостерігаються упродовж кількох сезонів, змушують польських виробників переходити на вирощування ягоди в тунелях, повідомляє sadyogrody.pl.

– Сезон суниці розпочався на 2 тижні пізніше, ніж у попередні роки. Деякі сорти в традиційному вирощуванні все ще цвітуть, – каже Януш Андзяк. – При таких мінливих погодних умовах все більше і більше виробників хочуть стати незалежними від погоди. В тунелях зростає все більше і більше сільськогосподарських культур. Скоро тунельна суниця залишиться з нами назавжди », – сказав Януш Анджяк.

За словами фахівця, на початку сезону доступність польської суниці дуже обмежена, через що відбувається певний «ціновий шок». Перші ягоди суниці вирощують у теплицях, і такий метод вирощування – це відносно новий напрямок, який у Польщі тільки розвивається.

– За таких мінливих погодних умов усе більше виробників хочуть стати незалежними від погоди. У нашому районі дедалі більше насаджень під тунелями, подібна тенденція помітна і в інших місцях. Незабаром суничні тунелі залишиться з нами назавжди, – зазначає Януш Андзяк.

Він також зазначив, що минулого 2020 року фермери боролися з заморозками і весняною посухою, потім пішли проливні дощі. Багато виробників не впоралися з наслідками минулорічних дощів, а січневі та весняні заморозки 2021 року могли додатково погіршити стан рослин.

Нагадаємо, що загрожує польській замороженій суниці?

Прогноз: ціни на суницю садову в Польщі будуть високими.

Журнал «Ягідник»

Останні статті