Польща пом’якшить карантинні обмеження для працівників з України

 Польща пом’якшить карантинні обмеження для працівників з України

Закриття кордонів Польщі через пандемію коронавируса може сильно вдарити по бізнесу.

Тому уряд цієї країни планує підготувати пакет законів, які пом’якшують правила для трудових мігрантів. З таким проханням до влади звернулися спеціалізується на працевлаштуванні мігрантів компанія Personnel Service разом з організацією Роботодавці Республіки Польща, повідомляє «Радіо Польща».

Так, для працівників з України, у яких закінчується або закінчився термін візи, пропонують автоматично відновлювати право на перебування і роботу.

За інформацією видання, уряд Польщі також дозволило зберегти механізм, за яким польські компанії працевлаштовують більшість іноземців.

«З уряду надходять офіційні запевнення, що в їхньому випадку діючі правила залишаться без змін. Економічних іммігрантів, які хочуть в’їхати на цій підставі, впустять до Польщі. Прикордонна служба буде роздавати їм листівки також українською та російською мовами з інформацією про обмеження, пов’язані з епідемією. Це, зокрема, обов’язковий карантин», – пише видання.

За різними даними, кількість українських мігрантів в Польщі оцінюється в 1,2-1,5 млн. При цьому страхові внески в Польщі платить приблизно півмільйона заробітчан, тобто майже дві третини не мають постійної роботи. Також вони не мають дозволу на роботу, тому не зможуть в’їхати до Польщі.

«Масштаб проблеми буде залежати від того, як довго будуть закриті кордони. Від цього вже страждають торгівля і сфера послуг. Незабаром дефіцит працівників може відчути багато виробничих підприємств. 18% компаній в Польщі працевлаштовує громадян України, в тому числі до 40% великих підприємств. Це підтверджують самі власники », – зазначає видання.

Журнал «Ягідник»

Останні статті