Побудувати світ із кращою лохиною

 Побудувати світ із кращою лохиною

Використовуючи унікальні рослини, інновації та успіхи клієнтів – незмінна упродовж років місія компанії Fall Сreek

Місія компанії Fall Creek «будувати світ із кращою лохиною» означає, що підприємство пропонує виробникам наявні сорти та створює нові, які максимально відповідають певним умовам вирощування, що дозволяє виробникам користуватися перевагами та можливостями розширення ринку лохини у своїх регіонах. Будучи частиною відомого підприємства в США, яке має 44-річну історію, компанія Fall Creek обслуговує комерційних виробників лохини зі своїх 6 розсадників на 4 континентах. Зокрема, йдеться про розсадники у США, Мексиці, Перу, Іспанії, Нідерландах і Південній Африці. Також невдовзі нові підприємства з’являться ще й у Чилі та Китаї. Про те, як розвивається ринок лохини, які технології використовує Fall Creek і як у компанії вирощують якісний садивний матеріал, ексклюзивно «Ягіднику» розповіла офіційна представниця компанії Fall Creek в Україні Жанна МАТВІЄНКО.

ТЕХНОЛОГІЇ РОЗСАДНИЦТВА FALL CREEK: ЗАВДЯКИ ЧОМУ ДОСЯГАЄТЬСЯ МАКСИМАЛЬНА ЯКІСТЬ САДЖАНЦІВ?

Вирощування лохини стає все більш популярним, причому пропозиція і попит на ягоди швидкими темпами збільшуються у більшості країн світу. Конкуренція на світовому ринку зростає, і галузь вирощування лохини зіштовхується з усе більшими витратами на виробництво, проблемами наявності (чи то, пак, відсутності) робочої сили, логістичними питаннями тощо. Водночас виробники змушені ставати більш продуктивними й ефективними, постійно забезпечуючи високу якість ягід. За даними RaboResearch, стабільна доступність лохини та потенційне зниження цін сприятимуть збільшенню споживання цієї ягоди на душу населення в усіх країнах світу.

– Оскільки ринок лохини розвивається досить стрімко, нова генетика сортів – це надзвичайно важливий сегмент галузі. Саме тому компанія Fall Creek вкладає багато зусиль у власні програми селекції, щоб задовольнити високі вимоги всіх виробників. Краща генетика означає більшу ефективність витрат, вищу врожайність і, відповідно, кращу якість плодів. У Fall Creek функціонує комплексна команда з прикладних досліджень. Вона тісно співпрацює з ученими-селекціонерами, а також із глобальною командою підтримки виробників, щоб стимулювати інновації та ділитися знаннями з нашими ліцензіатами та клієнтами, – розповідає Жанна Матвієнко.

Щоб максимально якісно вивчити умови клімату та поведінку певних сортів, компанія Fall Creek заснувала низку тестових господарств у всьому світі. Створення власної розширеної програми та команд, які у них працюють, демонструє прихильність компанії до галузі та майбутнього. Так, розширена глобальна селекційна програма компанії Fall Creek складається з трьох спеціалізованих науково-дослідних центрів, які охоплюють усі кліматичні зони.

– На кожному з цих об’єктів талановита група селекціонерів, науковців і технологів формує майбутнє лохини. Коли справа доходить до створення сортів майбутнього, Fall Creek віддається цьому на всі 100 %. Компанія активно розробляє нові сорти для кожної кліматичної зони, в якій можна вирощувати лохину. Ми також проводимо 1000 споживчих оцінювань і випробувань щодо зберігання ягід. Окрім того, кожен сорт, який ми пропонуємо, проходить ретельні випробування на продуктивність рослин, післязбиральні якості ягід тощо, – зазначає офіційна представниця компанії Fall Creek в Україні.

Компанія має ще одну унікальну перевагу. Маючи тривалу історію, глобальну команду продажу і технологічну службу, яка обслуговує виробників у всьому світі, Fall Creek чітко усвідомлює проблеми, з якими зіштовхуються виробники зараз і які можуть виникнути в них у майбутньому.

– Це стосується як нестачі працівників і зростання витрат на збирання врожаю, прогресу технологій, так і нових споживчих ринків тощо. Саме тому ми зосереджені на вирішенні цих викликів. Ми щиро віримо, що багато з цих проблем можна вирішити з допомогою вдосконалених сортів лохини. Одне можна сказати напевно: нові виклики стимулюватимуть наші селекційні інновації. Тому у Fall Creek ми постійно прагнемо впроваджувати інновації, щоб максимально відповідати цим викликам, – каже Жанна Матвієнко.

ПРОГРАМИ FALL CREEK ДЛЯ СПІВПРАЦІ З КЛІЄНТАМИ

Компанія Fall Creek пропонує клієнтам на вибір декілька програм співпраці з клієнтами, за допомогою яких виробники можуть стати більш конкурентоспроможними на світовому ринку.

– Перша з них – це відкритий каталог. Це одна з наших моделей комерціалізації, яка, однак, не передбачає ексклюзивні контракти та попередню комісію. Сорти у відкритому каталозі Fall Creek, які забезпечують клієнтів високою якістю продукції, довели свою цінність у масштабних комерційних проєктах у всьому світі. Тому клієнти переконані у їхній надійності для свого успіху. Зокрема, такі ліцензовані сорти лохини, як Валор®, Карго®, Топ Шелф®, Ласт Колл® тощо доступні для будь-яких виробників. До цієї програми також входять сорти Дюк, Ліберті, Аврора й інші, призначені для зон із прохолодним кліматом, – розповідає представниця компанії Fall Creek в Україні.

Другий варіант співпраці компанії з клієнтами – програма Колекція Fall Creek®. Це нова та проста генетична платформа лохини з доданою вартістю, яка надає професійним комерційним виробникам лохини в усьому світі сучасні технології та підтримку в садівництві.

– Мета цієї програми проста: надати виробникам лохини конкурентну перевагу з допомогою сортів спеціальної нової генетики, а також створити гнучку програму, завдяки якій клієнти матимуть можливість залишатися незалежними у вирощуванні та маркетингу цих сортів, – зазначає Жанна Матвієнко. – Ця програма допомагає виробникам досягнути успіху в вирощуванні цих сортів, забезпечуючи вищий рівень садівничої підтримки та технічної експертизи завдяки нашим передовим командам із прикладних досліджень.

До цієї програми входять такі сорти, як Арабелла Блю®, Луна Блю®, Лоретто Блю®, Пічі Блю®, а також низка інших для різних кліматичних зон, зокрема з холодним кліматом. Всі вищезазначені сорти селекції Fall Creek є в реєстрі України.

– Аби отримати доступ до цієї програми, клієнт повинен відповідати декільком вимогам. Зокрема, це повинен бути професійний і комерційний виробник, який має досвід конкурентоспроможного вирощування та постачання якісних ягід. Окрім того, він зобов’язаний продемонструвати позитивний досвід у сфері інтелектуальної власності а також свій потенційний розвиток і ріст, – каже представниця компанії Fall Creek.

ЯКІСНА ЛОХИНА: ЯК ЇЇ СТВОРЮЮТЬ І НА ЩО ПОТРІБНО ЗВЕРНУТИ УВАГУ, ВИБИРАЮЧИ САДЖАНЦІ

– Процес виробництва якісних рослин розпочинається передусім з безвірусного маточного матеріалу. Так, компанія Fall Creek у власній сучасній лабораторії в Орегоні США проводить ініціацію саджанців, перевіряючи материнські рослини на наявність у них вірусів чи захворювань. Після цього саджанці восени відправляють до власного розсадника в Іспанії. Там їх укорінюють у мультиплатах, на яких рослини ростуть восени та взимку. Навесні наступного року саджанці доставляють до Нідерландів, де їх висаджують у 2-літрові горщики для доставки клієнтам восени або навесні наступного року. Українські виробники можуть бути впевнені, що саджанці Fall Creek відповідають певному виду та сорту, – каже офіційна представниця компанії в Україні.

За словами Жанни Матвієнко, враховуючи різницю погодних умов, найкращий період для доставки саджанців в Україну – весна:

– Через досить тривалий період виробництва саджанців ми завжди просимо клієнтів робити замовлення заздалегідь – за 16–24 місяців. Завдяки цьому вони мають достатньо часу для вибору правильного місця плантації, проведення аналізу ґрунту та води, розробки проєкту зрошення і фертигації, підготовки поля, вибору методів посадки та догляду, створення маркетингового плану тощо.

Висока якість садивного матеріалу – це одна з тих ознак, яка відрізняє саджанці Fall Creek від низки виробників. Саме тому компанія має певну специфікацію рослин, яка базується на кількох основних параметрах, але найголовніше – рослина повинна повністю вкоренитися. Тоді коріння досягає дна, і його видно з боків горщика.

– Компанія Fall Creek спеціально для своїх сортів High Chill створила новий більший горщик квадратної форми об’ємом 2 літри, який має спеціально розроблене дно для кращого дренажу. Завдяки цьому вдається виростити сильніший саджанець із більшим і краще розвиненим корінням. Такий горщик виготовлений із 100 % переробленого пластику, – розповідає «Ягіднику» Жанна Матвієнко.

З ЧОГО РОЗПОЧАТИ ЛОХИНОВИЙ БІЗНЕС І ЯК КУПИТИ САДЖАНЦІ

– Щоб дати відповідь на це запитання, ми зазвичай запитуємо, чого очікують клієнти через 5–10 років, розпитуємо про розширення сфери діяльності, стратегію маркетингу та продажу, орієнтацію на внутрішній чи зовнішній ринок тощо. Це потрібно, щоб заздалегідь якісно запланувати процес підготовки й уникнути майбутніх проблем, – каже представниця компанії Fall Creek.

Зокрема, йдеться про те, що останніми роками кліматичні умови змінюються, і виробникам все частіше доводиться встановлювати системи накриття від дощу для пізніх сортів лохини. Також за 3 роки після висаджування виникає потреба будівництва холодильних і сортувально-пакувальних потужностей.

– Тому для виробників, які починають ягідний бізнес «з нуля», оптимально висаджувати й обробляти до 5 гектарів лохинової плантації, а через рік, враховуючи наявний досвід і фінансові можливості, планувати розширення. Якщо виробник хоче оформити замовлення на садивний матеріал у компанії Fall Creek, то мінімальна покупка складається з 3 палетних коробок по 160 рослин одного сорту в кожній, – зазначає Жанна Матвієнко.

Компанія Fall Creek має великий досвід поставки саджанців у всьому світі. Зокрема, в Україну вона доставляє садивний матеріал уже впродовж 4 років.

– Команда обслуговування клієнтів Fall Creek допомагає на всіх етапах доставки. Такий супровід починається з підтвердження замовлення, положень та умов, міжнародного контракту та депозитної оплати – щоб переконатися, що рослини зарезервовані. Вся документація готується відповідно до міжнародних вимог, а також фітосанітарному контролю, який у Нідерландах проводить компанія Nacktuimbow.

ЯК ВІЙНА В УКРАЇНІ ВПЛИНУЛА НА ЛОХИНОВИЙ СЕКТОР

24 лютого 2022 року змінило життя кожного з нас.

– Цей день ніхто не забуде… Війна, яку розпочала росія, без сумніву, вплинула на всі сектори промисловості. Вона позначилася і на вартості добрив, нафти та газу, логістиці, матеріалах та обладнанні тощо. Багато насаджень постраждали від ракетних обстрілів, деякі з них були окуповані. Декілька нових проєктів довелося скасувати, деякі – відкласти на невизначений термін… Але були виробники, які, незважаючи ні на що, під ракетами в небі продовжували господарювати на полі, обрізали та висаджували рослини. Незважаючи на війну та небезпеку, виробники забирали міни зі своїх полів, доглядали за рослинами та збирали ягоди. Українські виробники і особисто я дуже вдячні компанії Fall Creek за лояльність, підтримку, солідарність і довіру в такий складний для України час. Ми отримуємо від наших виробників безцінні відгуки про якість ягід сортів Fall Creek і покращення харчового досвіду споживачів. Тому вважаю, що тенденція до розширення плантацій і заміни старих сортів буде актуальною, – підсумовує Жанна Матвієнко.

Контакти: Жанна Матвієнко, представниця компанії Fall Creek в Україні, +38 093 924 18 41, zhannam@fallcreeknursery.com

Марчін Верещук, агрономічна підтримка виробників, +48 501 423 290, marcinw@fallcreeknursery.com

Більше матеріалів безкоштовно читайте в журналі «Ягідник» № 4 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник»«Садівництво і Виноградарство. Т.І.», «Напої. Технології та Інновації»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті