По бренду зустрічають

 По бренду зустрічають

Чому в період карантину особливо важливо розвивати власний бренд і забезпечувати диверсифікацію каналів збуту

Глобальні зміни, спричинені пандемією, позначилися на більшості виробництв, яким довелось оперативно переорієнтовуватися на роботу в нових умовах. Особливо стрімко змінювали тактику і стратегію діяльності на підприємствах, що спеціалізуються на вирощуванні ягід. Успішно пристосувавшись до роботи в нових умовах, нині керівники таких господарств мають змогу поділитися з колегами доволі цінним досвідом щодо того, як втриматися «на плаву» в умовах карантину, забезпечити стабільний збут продукції та підвищити популярність власного бренду. Саме про необхідність розвивати свій бренд, а також про важливість диверсифікації каналів збуту «Ягіднику» розповів директор СВК «Ягідки» Олег Науменко.

Основою просування бренду повинне стати стратегічне бачення розвитку власного бізнесу

Якщо ви виробляєте сировину і не маєте наміру в перспективі працювати з доданою вартістю, тоді й розвивати бренд немає сенсу, вважає Олег Науменко. Адже такий розвиток потребує чималих видатків. Тому передусім важливо визначитися, куди збуватимете продукцію і хто буде кінцевим покупцем, а вже згодом ухвалювати рішення про те, чи потрібен вам власний бренд.

Придумати вдалу назву і розробити візуальний продукт – це ще далеко не все. Бренд потребує постійної уваги та «розкрутки». Якщо ж, скажімо, йдеться про великих постачальників сировини на експорт або про локального виробника якісної продукції з обмеженими обсягами збуту, то брендом може стати просто ваше ім’я чи назва.

Важливо розробити вдалий бренд, який сприймуть споживачі

Потрібно максимально підлаштовуватися під аудиторію, якій ви у перспективі реалізуватимете продукцію під власним брендом. Свого часу, ще у 2016 році, ми виокремили напрям органічного виробництва. Тоді зрозуміли, що нашою ключовою аудиторією стануть жінки з дітками – мами і бабусі. Тому й намагалися створити бренд, дружній до дітей. Саме діти першими часто вибирають ту чи іншу упаковку продукції. Позаторік ми розробили 8 різних наліпок, торік – понад 20. У роздрібних мережах ви можете бачити на нашій продукції етикетки з різноманітними меседжами для кінцевого покупця.

Є вже багато назв ягідних підприємств та брендів, які починаються на «блу», закінчуються на «беррі». Ми ж прагнули вирізнятися серед інших, тому спробували прив’язати нашу продукцію до одного конкретного візуального об’єкта – шпака. Споживачі можуть навіть не знати повної назви нашого підприємства, зате їм добре відомо про органічну лохину із зображенням шпака. І це своєрідний знак якості.

Марина СТЕПАНЮК

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

+38 (0362) 60 88 21,

Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті