Площа органічних насаджень в Україні збільшується

 Площа органічних насаджень в Україні збільшується

За останні 5 років площа під органічним сільськогосподарським виробництвом зросла у 1,5 разу – до 422 тисяч гектарів. Україна у 2020 році посіла 4 місце у світі за обсягами імпорту органічної продукції до Європейського Союзу, повідомляється на сайті Мінагрополітики.

– Протягом останніх п’яти років площа земель під органічним виробництвом в Україні збільшилася майже у 1,5 разу (з 289 тисяч гектарів у 2017 році до 422 тисяч гектарів у 2021 році). Наша держава є найбільшим експортером до ЄС органічних зернової та олійної продукції, на експорт також відправляється соя, мед, овочі та фрукти разом із продуктами їхньої переробки. Діяльність із дотриманням правил органічного виробництва наразі здійснюють 528 операторів, – зазначив перший заступник міністра агрополітики та продовольства України Тарас Висоцький на 33-й міжнародній виставці органічних продуктів Biofach-2022.

Він наголосив, що Україна багато років була надійним постачальником органічної продукції та зберегла свої позиції під час пандемії COVID-19, коли були порушені ланцюги постачання. А в останні роки Україна стабільно належала до ТОП-5 найбільших постачальників органічної продукції до ЄС. Зокрема, у 2020 році вона посіла 4 місце у світі зі 123 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС із відсотком у  7,8 % від загального обсягу ввезеної до країн Співдружності органічної продукції.

Утім, наразі через воєнні дії до щонайменше 30 % (близько 140 тис. га), які перебували під органічним виробництвом, виробники не мають доступу.

– До 2030 року Україна планувала збільшити експорт органічної продукції до $1 млрд, і ми активно рухатимемося до цього плану, удосконалюючи національне законодавство у сфері органічного виробництва, – наголосив Тарас Висоцький.

Читайте також: «Ягідник» № 2 уже вийшов друком!

Журнал «Ягідник»

Останні статті