В Англії відбудеться міжнародна зустріч виробників смородини
Плантація лохини від А до Я

Що потрібно для її створення?
Ягідник – це справа рентабельна, проте, аби такий бізнес приносив прибуток, треба неабияк попрацювати. І йдеться не лише про висадження молоденьких кущиків та подальший догляд за ними. Великої праці потребує, передусім, розумна підготовка. Фермерське господарство «Тріумф-лайф» – це яскравий приклад того, як правильно і грамотно започаткувати успішний ягідний бізнес. Що ж саме необхідно для створення ягідної плантації, а також для того, аби розпочати власну ягідну справу? Журналісти «Ягідника» запитали про це в Дениса ЛИПКАНЯ – заступника голови ФГ «Тріумф-лайф», яке розташоване у Тиврівському районі Вінниччини
– Вирощувати лохину ми почали з 2014 року, засадивши нею 2 гектари землі, – пригадує фермер. – Одним із визначальних моментів при виборі цієї культури стало те, що на той час вона була досить новою, маловідомою, у неї майже не було шкідників та захворювань.
Наразі загальна площа плантацій ФГ «Тріумф-лайф», засаджених лохиною, становить 16 гектарів. Там ростуть ранньостиглі (Дюк, Река), середньостиглі (Блюкроп, Блюголд, Спартан, Патріот) і пізньостиглі сорти (Еліот). Весь садивний матеріал придбали у вінницькому ФГ «Ягідне МС», яке має ліцензію на вирощування саджанців лохини. Працюємо з ними давно і співпрацею задоволені, це справді відповідальні та чесні фахівці.
СТВОРЕННЯ НАСАДЖЕНЬ ТА ДОГЛЯД ЗА НИМИ
– Що стосується підготовки ґрунту до висаджування лохини, то через те, що в нас суглинок, нам довелося завозити торф і підкислювати землю, адже лохина полюбляє кислі ґрунти, – зазначає Денис Липкань. – При цьому до добрив ця культура зовсім невибаглива, проте кожного року ми проводимо аналіз ґрунту та дивимося, чого не вистачає рослинам. Потрібно вносити мікроелементи, зокрема по листу і через корінь. Добрива, як і препарати для захисту лохини, використовуємо від світових виробників. Ми бачимо їхній результат, тому експериментувати з іншими виробниками не хочемо, адже поразки можуть дорого коштувати.
Поблизу ФГ «Тріумф-лайф» немає ні річок, ні озер, тому там викопали спеціальний басейн для накопичення води спеціально для поливу. За словами фермера, в такому резервуарі вода трохи відстоюється і нагрівається, до того ж завжди є запас, який на певний час забезпечить плантацію необхідною кількістю вологи.
Оксана МАРЧУК
Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».
Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net
Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.