Підживлювати чи не підживлювати – ось в чім питання

 Підживлювати чи не підживлювати – ось в чім питання

На якість продукції впливають погодно-кліматичні умови та агротехнічні фактори. Якщо погоду ми не в силах змінити під свої потреби, то агротехнічні фактори повністю в руках виробників. Одним із таких чинників являються системи живлення.

З огляду на фізіологію, багаторічні культури потребують якісного живлення круглий рік. Їхня коренева система споживає біологічно активні сполуки постійно, у тому числі і в зимовий період. Добрива, внесені восени, не завжди можуть забезпечити необхідну концентрацію і співвідношення біологічно активних компонентів протягом усього періоду вегетації. Тому навесні варто згадати про підживлення плодово-ягідних культур.

На перший погляд застосування мікродобрив у вирощуванні ягід не завжди помітне. Ростуть, плодоносять – і добре. Але завжди видно, якщо нехтувати підживленням мікроелементами. Рослини, які не отримують збалансованого живлення, гірше засвоюють елементи основного удобрення, мають значно слабший імунітет, більш чутливі до хвороб та стресових умов (перепади температур, недостатня кількість доступної вологи або перезволоження, пестицидне навантаження тощо). Це затримує розвиток культур, знижує врожайність, погіршує якість вирощеної продукції.

Експерти живлення рослин компанії «ПЛАНТА ГРУПП» мають ряд рекомендацій щодо збереження та підвищення кількісного і якісного рівня врожайності ягідних культур. Засобом для досягнення цієї мети є препарати MERISTEM™ – сучасні високотехнологічні мікродобрива іспанського виробництва.

Період укорінення – перші стресові умови, з якими стикаються саджанці. Тому на даному етапі важливо пришвидшити приживлюваність та сприяти інтенсивному розвитку кореневої системи. Для цього є препарат VIGORTEM S, який з року в рік підтверджує репутацію найкращого укорінювача. Секрет його потужності в поєднанні гуматів, екстракту бурої водорості, протеїногенних амінокислот та комплексу поживних речовин. Ще однією особливістю VIGORTEM S є універсальність застосування – замочування саджанців, листові підживлення, крапельне зрошення та полив.

Відростання листя. Інтенсивний фотосинтез – основа для отримання високих врожаїв. А листя – це найважливіший орган цього процесу. Для забезпечення культур необхідними поживними речовинами на цьому етапі ми рекомендуємо застосовувати комплексні добрива з лінійки MERISTEM NPK, які мають різні формуляції макро- та мікроелементів.

Стійкість до грибкових патогенів. Всім добре відома загроза фітофторозу для пасльонових, але суниця садова теж чутлива до цієї хвороби. Спричиняють її несправжні гриби класу ооміцетів. Збудником мілдью винограду теж є паразитний гриб Plasmopara viticola із ооміцетів. Експерти «ПЛАНТА ГРУПП» пропонують рішення, яке крім пригнічення патогенів має різні комплекси поживних мікроелементів залежно від формуляцій. Лінійка KAFOM на основі фосфітів має яскраво виражений фунгіцидний ефект на гриби класу ооміцети та підвищує стійкість до інших грибкових збудників. Рекомендована норма застосування, залежно від потреби і формуляції, – 0,5-1,5 л/га при позакореневому живленні.

Подолання стресів забезпечується нормальним функціонуванням ферментних систем рослини, потужним біостимулятором яких являється препарат CTA STYMULANT-4. Його особливістю є наявність у складі хелатованих елементів – магнію, цинку, заліза та марганцю, які є ключовими у активації багатьох ферментних систем. Даний препарат отриманий шляхом переробки Бурої водорості (Ascophyllum nodosum), тому він швидко поглинається рослинним організмом та використовується для подолання негативних впливів. Достатня оптимальна норма застосування для ягідних культур – 0,5-1,0 л/га.

Активація фотосинтезу. Магній – елемент, який бере участь у процесі фотосинтезу, оскільки входить до складу хлорофілу. Він підсилює відновні процеси в рослинах, впливає на утворення вуглеводів, а, отже, на плодоутворення. Дефіцит даного елементу призводить до відмирання тканин листової пластинки, а це пряма загроза урожаю. Щоб цього уникнути експерти рекомендують використовувати препарати KAFOM Mg та KAFOM K-Mg у нормі 0,5-1,5 л/га. Ще однією особливістю KAFOMів є те, що, завдяки фосфітній основі, вони поглинаються рослинами і починають працювати уже через кілька годин після застосування.

Підвищення фертильності пилку. Достатнє забезпечення рослини бором – запорука життєздатності пилку, закладки та формування крупних стандартних ягід. Препарат ETABORO, який ми рекомендуємо застосовувати перед та на початку цвітіння, в Європі зареєстрований для органічного землеробства. ETABORO не містить важких металів та повністю нетоксичний для рослин. Норма застосування – 0,5-1,5 л/га. До того ж ми рекомендуємо застосовувати ETABORO на етапі підготовки до перезимівлі. Він підвищує зимостійкість ягідних культур та допомагає у накопиченні поживних елементів для потужного старту та розвитку в наступну вегетацію.

Стимуляція окремих фізіологічних процесів. Підвищення ефективності цвітіння– одна із умов росту врожайності плодово-ягідних культур. Із цим завданням відмінно порається біостимулятор STIMAX FLOWER. Застосування цього препарату (150 – 250 мл /100 л води) стимулює живлення, ранню появу пилку та збільшує тривалість цвітіння, сприяє подальшому розвитку плодів. Інтенсивний ріст та збільшення маси плодів забезпечує STIMAX FRUIT (200-300 мл/100 л води) – біостимулятор на основі екстракту морських водоростей Ascophyllum nodosum, вільних амінокислот, макро- та мікроелементів. Стимуляція зав’язування плодів та ягід, вирівняність калібру, однорідність та рівномірність забарвлення дозволяє отримати застосування STIMAX PLUS (30-50 мл/100 л води).

Покращення якісних показників. Вчасне надходження певних поживних речовин до рослинного організму забезпечує якісні показники вирощеної продукції та правильність її форм. Для ягідних культур особливу вагу має кальцій. Він є необхідним компонентом для формування клітинних стінок, які обумовлюють здатність протистояти захворюванням і механічному впливу при збиранні, транспортуванні та зберіганні. Ми пропонуємо препарат, який поєднує в собі кальцій та вільні L-амінокислоти AMINOMAX Ca або KAFOM Са, який має фунгіцидну дію на грибкові хвороби, спричинені ооміцетами.

Застосування лише макродобрив є недостатнім для отримання гідного якісного врожаю. Мало того, для засвоєння рослиною основних добрив повною мірою потрібне обов’язкове застосування мікроелементів. Саме тому продукти MERISTEM містять у своєму складі мікроелементи у значній кількості залежно від виду під конкретні умови та потреби культур. Вони роблять рослини сильнішими, сприяють підвищенню їх опору несприятливим факторам зовнішнього середовища, посилюють ефективність використання рослинами основних добрив, покращують якість та збільшують врожайність плодово-ягідних культур.

ТОВ «ПЛАНТА ГРУПП»

facebook: @PlantaGrupp

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *